Arsenal s Rosickým vyškolil Fenerbahce. Postup má v kapse

FOTO Tak Rosický a spol. vyřídili Kadlecovo Fenerbahce
Rosický neúnavně tvořil hru Arsenalu a v záloze si dobře vyhověl s Wilsherem i Cazorlou. Na snímku se pokouší obrat o míč útočníka tureckého týmu Pierra Weba.
Arsene Wenger byl v první půli hodně nervózní. Chtěl totiž odčinit víkendové selhání v lize s Aston Villou.
Stoper Laurent Koscielny se drží za hlavu, jakoby tušil, co se mu stane za pár minut.
Francouzský obránce schytal tvrdý úder do obličeje a kvůli krvavému zranění musel být střídán.
21. 8. 2013 22:44
Tomáš Rosický přispěl vynikajícím výkonem k výhře Arsenalu, Michal Kadlec zavinil penaltu.

Praha - Souboj českých reprezentantů v play off Ligy mistrů jednoznačně ovládl Tomáš Rosický. Kapitán národního týmu přispěl vynikajícím výkonem k jasné výhře Arsenalu na hřišti tureckého Fenerbahce 3:0.

Michal Kadlec v dresu domácích odehrál rovněž celý zápas a měl prsty ve třetí brance Gunners, když ve vápně skolil penaltovým zákrokem Walcotta. Pokutový kop proměnil Giroud. První dvě branky vítězů zaznamenali Gibbs a Ramsey.

Arsenal byl i bez posil o třídu lepší a postup do základní skupiny milionářské soutěže už mu zřejmě neuteče. Pokud Kanonýři skutečně postoupí, zúčastní se skupinové fáze Ligy mistrů pošestnácté za sebou.

Blízko postupu je také Austria s Junem

Hlavní fázi má na dosah také Tomáš Jun, jeho Austria Vídeň vyhrála 2:0 na půdě Dinama Záhřeb.

Austria se v první půli musela bránit tlaku domácích, ale po obrátce dvakrát nečekaně udeřila. Druhý gól dal rakouský celek už v přesilovce po vyloučení Rukaviny.

Soluň nečekaně remizovala na Schalke

Solidní výsledek do odvety, která je na programu za týden, si veze i Tomáš Necid a jeho PAOK Soluň. Řecký tým na hřišti favorizovaného Schalke sice prohrával, ale v 73. minutě vyrovnal Stoch, letní slovenská posila hostujícího celku.

Na lavičce PAOKu, který v Lize mistrů zaujal místo po vyloučeném Metalistu Charkov, tak prožil úspěšný návrat na stadion v Gelsenkirchenu kouč Huub Stevens, bývalý trenér Schalke.

Aktualizujeme

Úvodní zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Dinamo Záhřeb - Austria Vídeň 0:2 (0:0)

Branky: 68. Leovac, 75. Stankovič. ČK: 71. Rukavina (Záhřeb).

Ludogorec Razgrad - Basilej 2:4 (1:1)

Branky: 23. Marcelinho, 50. Stojanov - 12. a 59. Salah, 64. Sio, 83. Schär z pen. ČK: 83. Júnior (Ludogorec).

Steaua Bukurešť - Legia Varšava 1:1 (0:0)

Branky: 34. Piovaccari - 53. Kosecki.

Schalke 04 - PAOK Soluň 1:1 (1:0)

Branky: 32. Farfán - 73. Stoch.

Fenerbahce Istanbul - Arsenal 0:3 (0:0)

Branky: 51. Gibbs, 64. Ramsey, 77. Giroud z pen.