Zahraniční ligy: West Ham schytal debakl, Coufal znovu nehrál. Bilbao vyslalo vzkaz

před 2 hodinami
Fotbalisté Tottenhamu v anglické lize doma zdolali West Ham 4:1 a nad londýnským rivalem zvítězili poprvé od loňského února. Tomáš Souček za poražené odehrál 61 minut, Vladimír Coufal do hry počtvrté v řadě nezasáhl. Ve španělské lize se Bilbao naladilo na čtvrteční utkání Evropské ligy s pražskou Slavií vysokým domácím vítězstvím 4:1 nad Espaňolem Barcelona.
Tomáš Souček po zápase v Londýně
Tomáš Souček po zápase v Londýně | Foto: Reuters

West Ham přitom vedl. V 19. minutě se ve vápně Tottenhamu uvolnil Bowen a s pomocí teče jednoho z obránců našel ve vápně nehlídaného Kuduse, jenž zblízka otevřel skóre. Domácí odpověděli deset minut před pauzou, Kulusevského střela zpoza vápna překonala brankáře Areolu s přispěním levé tyče.

V druhém poločase si vybudovali "Spurs" třígólové vedení v rozmezí osmi minut. Gólovou smršť odstartoval v 52. minutě Bissouma, následovala smolná vlastní trefa Todiba a branka Son Hung-mina. Korejský útočník mohl vzápětí zvýšit na 5:1, ale ve velké šanci trefil jen tyč. Čtyři minuty před koncem byl za úder do Sarrovy hlavy vyloučen Kudus. Tottenham je v nekompletní tabulce na šestém místě, West Ham je čtrnáctý.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Tottenham - West Ham 4:1 (36. Kulusevski, 52. Bissouma, 55. vlastní Todibo, 60. Son Hung-min - 19. Kudus).

Španělsko

Fotbalisté Bilbaa se na čtvrteční utkání Evropské ligy s pražskou Slavií naladili ve španělské lize vysokým domácím vítězstvím 4:1 nad Espaňolem Barcelona. Alex Král za poražené odehrál celé utkání.

Domácí otevřeli skóre už v šesté minutě, kdy se z rohu trefil obránce Vivian. Ve 28. minutě zvýšil na 2:0 Iňaki Williams a ghanský reprezentant se za další dvě minuty radoval také jako střelec třetí branky Athleticu. Čtvrtou trefu Bilbaa přidal deset minut po přestávce Berenguer. Čisté konto domácímu brankáři Agirrezabalovi sebral až v nastaveném čase střídající Tejero, jenž se trefil z přímého kopu.

Svěřenci Ernesta Valverdeho v lize uspěli po dvou ztrátách a v neúplné tabulce jsou čtvrtí. Espaňol prohrál pošesté v sezoně a je na 14. místě.

Španělská fotbalová liga - 10. kolo:

Bilbao - Espaňol Barcelona 4:1 (28. a 30. I. Williams, 6. Vivian, 55. Berenguer - 90.+2 Tejero).

Německá liga

Hoffenheim v 7. kole německé fotbalové ligy zdolal Bochum 3:1 a zvítězil po pěti zápasech. Adam Hložek za vítěze odehrál 80 minut, Robin Hranáč zůstal mezi náhradníky. David Jurásek s Pavlem Kadeřábkem v nominaci chyběli vinou zranění. Leverkusen porazil Frankfurt 2:1 a dostal se před něj v tabulce na čtvrté míst. Do čela soutěže se po vítězství 2:0 v Mohuči minimálně do večera posunulo Lipsko.

Hoffenheim otevřel skóre v 11. minutě. Pátý ligový gól v sezoně dal Kramarič a v tabulce střelců se dotáhl na druhého Kanea z Bayernu Mnichov. Druhou branku domácích vstřelil v 65. minutě Bülter. O 11 minut později snížil střídající Gamboa a dvě minuty před koncem dostali hosté dokonce výhodu pokutového kopu, ale při jeho exekuci selhal Daschner. V nastavení ještě pojistil domácí úspěch bosenský útočník Tabakovič, jenž v 80. minutě nahradil Hložka a trefil se poprvé v sezoně.

Bochum stále čeká na první ligové vítězství a s jedním bodem je poslední. Hoffenheim poskočil na 14. místo.

Leverkusen mohl jít proti Frankfurtu do vedení už v deváté minutě, ale penaltu nařízenou za faul na Adlího Boniface neproměnil. O sedm minut později se radovali hosté. Eintracht po faulu na Marmúše rovněž zahrával pokutový kop a sám faulovaný hráč se na rozdíl od Boniface nemýlil. Pětadvacetiletý Egypťan se prosadil už podeváté v sezoně a s náskokem čtyř branek vede tabulku střelců.

Bayer odpověděl ve 25. minutě, kdy se po pohledné kombinaci trefil Andrich. Domácí útočník Boniface své zaváhání odčinil v 72. minutě, když se jako první dostal ve vápně k tečovanému centru z pravé strany a hlavou rozhodl. Oba týmy v evropských pohárech nastoupí proti českým klubům. Do Leverkusenu zavítá 29. ledna k utkání Ligy mistrů Sparta, Frankfurt po domácí remíze 3:3 s Viktorií Plzeň přivítá 7. listopadu pražskou Slavii.

Lipsko o svém vítězství rozhodlo dvěma góly v prvním poločase. První dvacetiminutovku uzavřel gólem Simons a osm minut před pauzou se trefil Orbán. Svěřence Marka Roseho může večer na špičce tabulky vystřídat Bayern Mnichov, pokud doma porazí Stuttgart.

Freiburg po brankách Grifa, Lienharta a Güntera z prvního poločasu doma porazil Augsburg 3:1 a posunul se na druhé místo. Za hosty ve druhém poločase jen mírnil porážku Tietz.

Mönchengladbach doma přehrál Heidenheim 3:2 i díky dvěma brankám útočníka Kleindiensta a posunul se na desáté místo. Tomáš Čvančara do hry naskočil v 81. minutě za rozhodnutého stavu.

Německá fotbalová liga - 7. kolo: Freiburg - Augsburg 3:1 (34. Grifo, 37. Lienhart, 45.+1 Günter - 65. Tietz), Hoffenheim - Bochum 3:1 (11. Kramarič, 65. Bülter, 90.+4 Tabakovič - 76. Gamboa), Leverkusen - Frankfurt 2:1 (25. Andrich, 72. Boniface - 16. Marmúš z pen.), Mohuč - Lipsko 0:2 (20. Simons, 37. Orbán), Mönchengladbach - Heidenheim 3:2 (62. a 75. z pen. Kleindienst, 22. Itakura - 12. Scienza, 80. Pieringer z pen.).

1. Lipsko 7 5 2 0 11:2 17
2. Freiburg 7 5 0 2 12:8 15
3. Bayern Mnichov 6 4 2 0 20:7 14
4. Leverkusen 7 4 2 1 18:13 14
5. Frankfurt 7 4 1 2 15:11 13
6. Dortmund 7 4 1 2 14:12 13
7. Union Berlín 6 3 2 1 6:4 11
8. Stuttgart 6 2 3 1 15:11 9