Výškař Tomáš Janků splnil limit pro olympiádu

Red Spo
21. 6. 2008 19:40
Limit pro výšku činil 230 centimetrů

Leiria - Výškař Tomáš Janků je dalším českým atletem, jenž splnil limit pro účast na letních olympijských hrách v Pekingu. Laťku ve výšce 230 centimetrů zdolal hned napoprvé.

Jak však po sobotním závodě Evropského poháru v portugalské Leirii uvedl, nebyl to pro něj snadný úkol. Soutěžil totiž v sektoru sám.

"Věděl jsem, že mám formu, jenom mě zaskočili soupeři, kteří byli slabší, než jsem čekal, a hrozilo, že v sektoru budu dlouho skákat sám. Tak jsem se naštval, a když skončili na 221 cm, dal jsem si rovnou na stojany 230 cm," cituje server atletika.cz Tomáše Janků.

Janků nebude na olympiádě jediným výškařem z České republiky. Limit již dříve skočil Jaroslav Bába.

Na evropském poháru se letos počítá absolutní bodová hodnota, která dvanáct nejlepších zemí pošle do nové soutěže jménem mistrovství Evropy družstev. V Portugalsku se z českých atletů představili i Michal Šneberger nebo Věra Cechlová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy