15. 9. 2024 9:03
Lionel Messi se při návratu po dvouměsíční pauze kvůli poranění kotníku blýskl v MLS dvěma góly během čtyř minut a dovedl fotbalisty Interu Miami k výhře nad Philadelphií.
Lionel Messi a jeho dva góly po návratu. | Video: Associated Press

Kapitán argentinských mistrů světa a majitel osmi Zlatých míčů navíc připravil i poslední branku pro Luise Suáreze. Inter potvrdil pozici lídra zámořské ligy vítězstvím 3:1.

Sedmatřicetiletý Messi naposledy nastoupil za Miami 1. června. Poté si v červenci ve finále jihoamerického šampionátu podvrtnul kotník a zraněný sledoval, jak Argentina došla po titulu mistrů světa k dalšímu zlatu.

Za Inter v sobotu nastoupil v základní sestavě a byť hráči Philadelphie bleskově otevřeli skóre, Messi pak prokázal svou výjimečnost. Ve 26. minutě udělal kličku soupeři a vyrovnal. Vzápětí zápas otočil po přihrávce Jordiho Alby.

Na hřišti vydržel až do konce a v osmé nastavené minutě našel volného Suáreze, který výhru zpečetil. "Jsem trochu unavený, vedro a zdejší vlhkost v Miami moc nepomáhají. Ale moc jsem se chtěl vrátit na hřiště, dlouho jsem na něm nebyl," řekl Messi poté, co si ve 13. zápase sezony MLS polepšil na 14 gólů a stejný počet asistencí.

Za lídrem Východní konference je druhé Cincinnati, které i s bývalým plzeňským záložníkem Pavlem Buchou remizovalo 0:0 s Columbusem. Na Miami ztrácí Cincinnati deset bodů. Do konce základní části zbývá oběma týmům šest kol, účast v play off už mají jistou.