Velká boxerská loupež. Bojovníkům ukradli před galavečerem v O2 Areně půl ringu

Rudolf Černík Rudolf Černík
31. 3. 2024 16:08
Nepříjemné překvapení čekalo na pořadatele prestižního boxerského galavečera, který dnes bude hostit londýnská O2 Arena. Zloději totiž ukradli půl ringu, ve kterém se měli představit v titulovém zápase britský šampion těžké váhy Fabio Wardley a bronzový medailista z olympiády v Tokiu Frazer Clarke.
Fabio Wardley s pásy, které získal loni v říjnu v Rijádu po fightu s Davidem Adeleyem
Fabio Wardley s pásy, které získal loni v říjnu v Rijádu po fightu s Davidem Adeleyem | Foto: Reuters

Půlka kolbiště byla v ukradené dodávce společnosti Ringcraft, která poskytuje ringy téměř všem významným boxerským podnikům v Anglii.

"Identický sprinter (značka dodávky firmy Mercedes - pozn. Aktuálně.cz) jako tenhle byl ukraden v dnes ranních hodinách z hotelového parkoviště v londýnském Canning Townu. Obsahuje půlku ringu pro nedělní Sky Boxing show," potvrdil na sociálních sítích Mike Goodall, majitel společnosti Ringcraft.

"Odměna za vrácení," připsal s prosbou o sdílení.

Naštěstí pro organizátory zmizela ta méně důležitá polovina ringu. Ty podstatnější části zápasiště (např. speciální provazy s potisky sponzorů či plachta, po níž se boxeři pohybují), které by se jim nahrazovaly podstatně hůř, zůstaly v jiné dodávce.

Konání galavečera tak není ohroženo, pracovníci Ringcraftu zvládli dodat náhradní vybavení.

"K tomu, aby zastavili nedělní megaakci, by bylo třeba víc než jedna ukradená dodávka," vzkázal zlodějům mluvčí galavečera.

"Je to sportovní událost, o které mluví celá země. Očekáváme, že O2 Arena bude plná," doplnil.

Hlavním šlágrem ve dvacetitisícové hale bude boj Fabia Wardleyho, jenž obhajuje titul britského šampiona a kontinentální pás organizace WBA, proti vyzyvateli Frazeru Clarkovi.

Devětadvacetiletý Wardley dosud v sedmnácti duelech profesionální kariéry ani jednou neprohrál. Neporažený je ovšem i o tři roky starší rival, kterého čeká devátý profesionální mač.

Fabio Wardley (vlevo) a Frazer Clarke na páteční tiskové konferenci. Jen o pár hodin později jim ukradli půl ringu, ve kterém se měli představit
Fabio Wardley (vlevo) a Frazer Clarke na páteční tiskové konferenci. Jen o pár hodin později jim ukradli půl ringu, ve kterém se měli představit | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy