Vacek opět zazářil. Jel ve dvoučlenném úniku, ve spurtu mu vítězství těsně uniklo

před 2 hodinami
Mathias Vacek spurtoval ve 118. ročníku jednorázového závodu Paříž-Tours o čtvrté vítězství v kariéře. Do cíle mladý český cyklista dojel po 213,8 km druhý za domácím Francouzem Christophem Laportem, s nímž strávil posledních dvacet kilometrů ve dvoučlenném úniku.
Podívejte se na sestřih závodu Paris - Tours, ve kterém se blýskl český jezdec Mathias Vacek únikem a po spurtu obsadil druhé místo | Video: Asociated Press

Dvaadvacetiletý Vacek a o devět let starší Laporte zůstali v čele osamoceni poté, co se jich zhruba 22 km před cílem na rozbahněné cestě neudržel Vackův dánský kolega z týmu Lidl-Trek Mads Pedersen.

Dvojice pak spolupracovala až do cíle a nedala pelotonu šanci na dostižení.

V cílové rovince bronzový medailista z letošních olympijských her a bývalý vicemistr světa a mistr Evropy nastoupil Vackovi z prvního místa a český cyklista už síly na jeho předjetí nenašel.

"Měl lepší spurt, já na víc dnes neměl. Chrisovi gratuluju, jsem spokojený s tím, jak to dnes dopadlo," uvedl Vacek na týmovém webu.

Letošní mistr republiky v časovce si připsal páté druhé místo v sezoně, dvě nejcennější vybojoval v srpnu na Vueltě.

Zároveň Vacek vylepšil na tradičním francouzském závodě šestou pozici Petra Vakoče z roku 2020.

"Znovu druhý… Samozřejmě jsem trochu zklamaný, ale blížíme se. Do další sezony půjdu s velkým sebevědomím," řekl účastník olympijských her v Paříži.

Spurt hlavní skupiny o třetí příčku vyhrál Belgičan Jasper Philipsen.