Lyžařské hvězdy v Praze. Zasněžený Strahov hostil Tour de Ski

Lyžařské hvězdy v Praze. Zasněžený Strahov hostil Tour de Ski
Předskokany byli historičí lyžňáci.
Fanoušsi sportu i dobré zábavy. V moderních kombinézách prý to není ono.
Brzy se na trati smísili s profesionálními závodníky.
Výprodej sportovních kombinéz na Strahově v den závodu. Stadion možná bude taky brzy k výprodeji.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
4. 1. 2010 21:20

Praha - Čtvrtý podnik letošního ročníku lyžařského Tour de Ski zavítal na pražský Strahov, kde byl na programu sprint volnou technikou. Na umělém sněhu byly vidět současné špičky světového lyžování, příčemž se nejvíce dařilo Švédovi Jönssonovi a Rusce Korostělevové. Přítomné diváky rozehřál i Dušan Kožíšek, který bojoval do posledních chvili o vítězství, avšak nakonec skončil čtvrtý.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

před 41 minutami

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy