Mourinho se vrátil, Chelsea vyhrála a Čech vychytal nulu

18. 8. 2013 16:33
Spurs dokázali nejtěsnějším výsledkem zvítězit na hřišti nováčka Crystal Palace.
José Mourinho se raduje z výhry Chelsea nad Hullem.
José Mourinho se raduje z výhry Chelsea nad Hullem. | Foto: Reuters

Londýn - José Mourinho se vrátil na Stamford Bridge vítězně. Portugalský trenér v úvodním kole Premier League dovedl Chelsea k výhře 2:0 nad nováčkem soutěže Hullem.

Branky vítězů stříleli Brazilec Oscar a záložník Frank Lampard, který v úvodu zápasu navíc neproměnil penaltu. První čisté konto v sezoně vychytal český brankář Petr Čech.

Mourinho postavil do útoku podle očekávání Fernanda Torrese, jehož ze zálohy podporovalo mimo jiné belgické duo Hazard, De Bruyne.

Lampard vyrovnal rekord Shearera

Už v šesté minutě se portugalský kouč mohl radovat poprvé. Torrese ve vápně fauloval brankář Hullu McGregor, který se ovšem vzápětí blýskl zákrokem při Lampardově penaltě.

Čekání na první gól však netrvalo dlouho. O sedm minut později rozjásal zaplněný stadion Oscar. Po pětadvaceti minutách hry se dočkal i Lampard, jenž se prosadil nádhernou ranou pod břevno z trestného kopu.

Záložník Chelsea se ve svém osmnáctém úvodním ligovém duelu střelecky prosadil již poosmé, čímž v historické tabulce vyrovnal rekord Alana Shearera.

Soldado zajistil Tottenhamu tři body

Španělský útočník Roberto Soldado rozhodl proměněnou penaltou o výhře Tottenhamu na hřišti nováčka Crystal Palace. Letní posila Kohoutů tak zařídila svému týmu úspěšný vstup do nové sezony Premier League.

Kouč André Villas-Boas nemohl využít služeb hvězdného Garetha Balea, kterého trápí zranění chodidla. I tak ale Spurs jasně dominovali. Hráči Crystal Palace dokázali za zápas jen čtyřikrát vystřelit a zaslouženě prohráli.

Rozhodující moment přišel pět minut po pauze, kdy centr Aarona Lennona zastavil jeden z domácích obránců rukou a Soldado penaltu proměnil.

Anglická fotbalová liga - 1. kolo:

Crystal Palace - Tottenham 0:1 (50. Soldado z pen.), Chelsea - Hull 2:0 (13. Oscar, 25. Lampard)