reklama
 
 
12:10 • WTA Eastbourne • 1. kolo
2:0
6:2 6:3
Markéta Vondroušová ve finále French Open 2019
Markéta Vondroušová
1. kolo French Open 2017: Čeng Saj-saj
Čeng Saj-Saj

Pěkné pondělní poledne, vítejte u online reportáže z anglického Eastbourne. Právě tam startuje poslední přípravný turnaj před Wimbledonem a na kurty se vrací Markéta Vondroušová. Její první soupeřkou na trávě bude Číňanka Čeng Saj-Saj. Zápas by měl začít krátce po 12. hodině.

Na první velké úspěchy se někdy špatně navazuje. Markétu Vondroušovou tedy dnes čeká úvodní část těžkého úkolu. Šestnáctá hráčka světového žebříčku už bude o hodně víc sledovaná, soupeřky nebudou tolik překvapené její specifickou hrou.

Vondroušová odehraje první zápas od finále French Open, v němž prohrála s aktuální světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou. Od tohoto duelu uplynulo šestnáct dní.

Češka věří, že její rozvoj bude pokračovat i nadále. Přečtěte si její poslední velmi zajímavá vyjádření v přiloženém článku.

Soupeřkou rodačky ze Sokolova bude dnes v Eastbourne 43. hráčka současného žebříčku, pětadvacetiletá Čeng Saj-Saj z Číny. Obě tenistky se na okruhu potkají poprvé v kariéře a Vondroušová bude jasnou papírovou favoritkou. Ale…

Vondroušová a tráva, to je zatím hodně křehké a tajemné spojení. V loňské sezoně mladičká Češka na specifickém porvrchu prohrála všechna tři svá utkání.

Loni prohrála Vondroušová nejprve v Hertogenboschi s Běloruskou Sabalenkovou, pak i na Mallorce s Australankou Stosurovou, no a v prvním kole Wimbledonu uhrála pouhé tři hry proti Američance Vickeryové.

Duel právě začíná.

15:0

Číňanka podává, první return Vondroušové ale zastavila síť.

15:15

Velmi pěkně Češka rozehrála druhou výměnu, bekhendem cross vyhnala soupeřku ven z kurtu a ta už se poté neubránila.

30:15

Vondroušová se opět dostala do dominantní pozice ve výměně, závěrečnou forhendovou ránu po lajně ale poslala o pár centimetrů vedle.

30:30

Češka zahrála chytrý kratší return, na který Číňanka nestačila.

40:30

Opatrná výměna od základní čáry jde za Čeng Saj-Saj.

40:40

Ta ale vzápětí chybuje z forhendu. Shoda.

A:40

Rána Vondroušové letěla někam k čáře, sudí hlásí aut a Češka už nemá jak tohle rozhodnutí zvrátit, na dvorci není jestřábí oko.

40:40

Vondroušová si opět vynutila shodu.

40:A

Češka byla opět aktivnější už od returnu a má první brejkbol.

40:40

Čeng si pomohla prvním podáním, pak si vychutnala jednoduchou smeč po odskoku.

A:40

Zbytečná forhendové chyba české favoritky.

0:1 Čeng získává gem

První gem končí, nakonec čínská hráčka otočila skóre a uhájila podání.

autor: Sport | 24. 6. 2019 11:37

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama