reklama
 
 
19:35 • Wimbledon • 1. kolo
1:2
7:6 0:6 4:6
Markéta Vondroušová na French Open 2017
Markéta Vondroušová
Šuaj Pcheng na US Open 2014
Pcheng Šuaj

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z 1. kola wimbledonské dvouhry žen mezi Markétou Vondroušovou a Pcheng Šuaj.  Utkání začíná v 19:40.

Poměrně čerstvě osmnáctiletou Markétu Vondroušovou čeká velká premiéra ve slavném All England Clubu. Na kurtu číslo 5 se postaví zkušené jednatřicetileté čínské tenistce Pcheng Šuaj, která je momentálně v žebříčku WTA na sedmatřicátém místě, navíc je znamenitou deblistkou.  To česká tenistka minulý týden teprve překročila bránu plnoletosti, přesto však svými letošními výkony všechny tenisové fanoušky a odborníky. Lepší vstup do profesionálního tenisu si asi představit ani nemohla. V žebříčku poskočila již na 79. místo.

 

Čínská hráčka navíc hru na trávě miluje, což předvedla také v Eastbourne, kde se připravovala na travnatý grandslam. Na turnaji, který ovládla česká jednička Karolína Plíšková, dokázala přehrát zkušenou Italku Francescu Schiavoneovou a také nebezpečnou Švýcarku Timeu Bacsinszkou, která byla na Roland Garros v semifinále. Podlehla právě až české jedničce, se kterou sice prohrála ve dvou setech, zejména v prvním ale pořádně Plíškové zatopila. Skoro po hodině hry jej ztratila v tie-breaku.

 

To česká hvězdička načala svou přípravu v Birminghamu. Tam se prodrala tříkolovou kvalifikací, pak ale nestačila v prvním kole na Australanku Ashleigh Bartyovou, která poté porazila i Barboru Strýcovou a došla až do finále, kde prohrála s Petrou Kvitovou. V Eastbourne už se Vondroušové až tak nevedlo a v kvalifikaci nestačila na Bulharku Pironkovovou, vždy velmi nebezpečnou travařku.

 

Jelikož je Markéta Vondroušová na okruhu nováčkem, zatím se s Pcheng Šuaj na okruhu neutkaly. Favoritkou je bezpochyby o třináct let starší Číňanka, česká mladice ale bude mít určitě svou šanci.

Zápasy na kurtu číslo 5 se poměrně protáhly, utkání Markéty Vondroušové tak začne něco málo po půl 8. Věřme, že česká naděje získá při svém prvním wimbledonském zápase cenný skalp.

Obě hráčky se již rozehrály a za chviličku půjdou na věc. Na servisu začne čínská tenistka. 

15:0

Pcheng začíná vítězný obouručným forhendem po čáře. 

30:0

Česká mladice forhend nevecpala do kurtu.

30:15

Vondroušová si vynutila dobrou hrou chybu soupeřky. 

40:15

Přímý bod Číňanky. 

0:1 Pcheng získává gem

Úvodní servis Pcheng podržela. 

15:0

Přímý bod české tenistky. 

30:0

Vondroušová opět přetlačila Pcheng od základní čáry. 

30:15

Bekhend české tenistky skončil na pásce. 

40:15

Další přímý bod. 

1:1 Vondroušová získává gem

Máme srovnáno. 

15:0

Výborný servis Pcheng Šuaj. 

15:15

Číňanka hrající jako jedna z mála oba údery obouruč, teď kazí lehký míč. 

30:15

Napravuje ale přímým bodem z podání. 

40:15

Výborné zkrácení Vondroušové Pcheng doběhla a ještě získala skoro ztracený bod. 

1:2 Pcheng získává gem

Další jasná hra. 

15:0

Pcheng nahrála na střed vyšší míč a Vondroušová z forhendu zakončila. 

autor: Tomáš Chudý | 3. 7. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama