reklama
 
 
18:10 • US Open • Čvrtfinále
0:2
6:7 3:6
Karolína Plíšková na US Open 2017
Karolína Plíšková
US Open 2017: Coco Vandewegheová
Coco Vandewegheová

Dobrý den, vítejte u online přenosu z tenisového US Open, kde se o semifinále utkají Karolína Plíšková a Coco Vandewegheová. Zápas začne ve středu po 18. hodině. 

Pátá překážka v boji o první grandslamový titul a udržení postu světové jedničky čeká na Karolínu Plíškovou. Pětadvacetiletá česká tenistka sice sama připouští, že velký tlak jí nedělá až tak dobře, přesto své první čtyři zápasy zvládla. A zatím vždy 2x s podobným scénářem. V 1. kole s Magdou Linetteovou i ve 4. kole s Jennifer Bradyovou vyhrála hladce ve dvou setech. 2. a 3. kolo s Gibbsovou a Čang Šuaj ale byly nervy drásající. V obou zápasech musela otáčet, s Číňankou navíc odvracela mečbol. Přesto vše zvládla a je mezi 8 nejlepšími hráčkami turnaje.

Tam na ní čeká další Američanka Coco Vandewegheová. Ta ztratila set v 1. kole s krajankou Riskeovou a především předvedla nádhernou bitvu v kole třetím s Polkou Radwaňskou. Ve druhém kole přehrála jasně Jabeourovu z Tunisu a ve 4. kole bohužel k lítosti českých fanoušků přehrála ve dvou setech i Lucii Šafářovou. Pětadvacetiletá Američanka hýří sebevědomím a jak Plíšková, tak Šafářová vědí proč.

 

"Asi ho má opravdu velké a zápasy na to uhrává. Nebojí se, je odvážná, drzá a je nepříjemné proti ní hrát. Má skvělý servis a dokáže riskovat. Na betonech se nebojí, zlepšila se," řekla Plíšková. "Žádná z holek, kterou jsem měla, tady zatím nehrála tak rychle," řekla Plíšková.

S Američankou se na okruhu WTA střetla třikrát a má s ní bilanci 1:2. Letos jí podlehla ve Stuttgartu. "Na antuce, což je něco trochu jiného," upozornila Plíšková a věděla, v čem bude klíč utkání. "Základ je držet si servis," uvedla.

 

Přidala se i Lucie Šafářová, která předevčírem na Vandewegheovou nestačila, "Snad se to Káje podaří. Hodně bude záležet na servisu. Má výborný kick. Na centru je kurt pomalejší a míč po odrazu skákal hodně vysoko, s čímž jsem měla problémy," nechala se slyšet brněnská rodačka.

Plíšková je v turnaji už poslední českou zástupkyní. V noci totiž bohužel vypadla z turnaje ve stejné fázi Petra Kvitová. Ta po vynikající výkonu a výhře s Muguruzaovou, nestačila ve čtvrtfinále na žijící legendu Velus Williamsovou, které po boji podlehla až v tie-breaku 3. setu. V semifinále už jsou dvě Američanky a kromě Vandewegheové se tam mžůe dostat i Keksová a utvořit čistě americký závěr turnaje.

Zápas začne v New Yorku maličko později, hráčky ještě nejsou kurtu. Mělo by se začít nejdříve v 18:15, pravděpodobněji v 18:20. 

Hráčky nastupují na kurt, zápas tedy začne na dvorci Artura Ashe zhruba v 18:20. 

Zápas začíná, na servisu začíná česká tenistka. 

0:15

První bod končí bekhendem Plíškové do sítě. 

15:15

Bekhendovou chybu předvádí i Američanka. 

30:15

Plíškové pomohlo zpomalení o pásku a následně zabila křižným forhendem. 

40:15

Česká tenistka předvádí také velmi dobrý reflex na síti. 

40:30

Vynikající return Vandewegheové. 

1:0 Plíšková získává gem

První servis česká hráčka zvládla. 

15:0

Nepovedený return české tenistky. 

30:0

A další příliš dlouhý return Plíškové. 

30:15

Tentokrát returnem z forhendu Plíšková donutila soupeřku k chybě. 

40:15

Výborný servis Američanky. 

1:1 Vandewegheová získává gem

Máme srovnáno. 

0:15

Nevynucená chyba Plíškové. 

autor: Tomáš Chudý | 6. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama