reklama
 
 
17:10 • US Open • 3. kolo
2:1
3:6 7:5 6:4
Karolína Plíšková na US Open 2017
Karolína Plíšková
US Open - den čtvrtý (Čang Šuaj)
Čang Šuaj

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání 3. kola tenisového US Open mezi Karolínou Plíškovou a Čang Šuaj.  Zápas začne zhruba v 17:10.

Karolínu Plíškovou čeká třetí překážka v boji o titul na US Open a zároveň udržení postu světové jedničky. První dvě kola měla česká tenistka naprosto odlišné. V tom první si s Polkou Magdou Linetteovou poradila hravě ve dvou krátkých setech. V kole druhém však s domácí Nicole Gibbsovou musela otáčet z 0:1 na sety. Nakonec se jí to však povedlo a za vydřený postup byla ráda.

 

"Necítila jsem se kvůli nervům na kurtu dobře, což bylo myslím vidět, ale věřila jsem, že přijdou šance. Přišly, využila jsem je a stačilo to," řekla Plíšková. Duel vyhrála 2:6, 6:3, 6:4 a přiznala, že si po mečbolu pořádně oddychla. "Možná mi tenhle zápas pomůže do těch dalších a už budou lepší," doufala česká hráčka."

 Právě nervy světové jedničky jsou v New Yorku i v České republice žhavým tématem. Ve Flushing Meadows nebojuje jen o udržení postu světové jedničky, ale také obhajuje loňské finále, ve kterém po boji podlehla Angelique Kerberové. A ačkoliv navenek působí Karolína Plíšková někdy až flegmaticky, přiznává, že uvnitř to opravdu vře.

 

"Nikdo nevidí, co se uvnitř mě děje," řekla česká tenistka před sobotním soubojem o postup do osmifinále. Plíšková dobře ví, že řada ostatních favoritek už je ze hry venku. Šest tenistek z elitní desítky se ve třetím kole vůbec nepředstaví. Taková informace jí ale na klidu nepřidává.

 

"Moc jsem to nezvládla v hlavě," vracela se k nepřesvědčivému výkonu česká tenistka. "Asi jsem si toho na sebe naložila zbytečně moc. Chtěla bych tady strašně moc uspět. Zvlášť po loňském ročníku," připomněla Plíšková skvělou jízdu do finále.

V dnešním zápase bude opět favoritkou. Proti ní se postaví osmadvacetiletá Číňanka Čang Šuaj. Světová šestadvacítka bude první nasazenou hráčkou, kterou Plíšková na turnaji potká. A její cesta turnajem byla podobná, jeden rychlý zápas a jedna otočka z 0:1. V prvním kole otáčela s Němkou Lisickou, ve třetím setu jí pak nadělila kanára. V kole druhém pak opět i s kanárem jednoznačně přejela Japonku Ozakiovou.

 

Plíšková svou dnešní soupeřku zatím ve všech třech vzájemných zápasech porazila. Naposledy v Dauhá s ní ztratila pouhé dva gemy. Podle Plíškové to však je jedno. "Je to asi jedno. Jako světová jednička bych měla vyhrát každý zápas," nechtěla se příliš bavit o nadcházející soupeřce.

Česká i světová jednička bude opět otevírat program na největším kurtu v areálu Flushing Meadows nazvaném po Arturu Ashovi. Ten má výhodu v tom, že pokud začne pršet, může se během pár minut zatáhnotu střecha a pokračovat se dále. Přesně tak se stalo i v prnvím zápase Plíškové na turnaji proti Magdě Linetteové. 

Obě hráčky pomalu nastupují na kurtu, utkání začne s malým zpožděním, nejdříve v 17:15. 

Stadion Artura Ashe není ještě ani z poloviny zaplněný, doufejme, že brzy si najdou fanoušci cestu na zápas světové jedničky. 

Číňanka vyhrála los a zvolila si servis. Po rozehrávce utkání začne. 

Zápas začíná, na servisu startuje Čang Šuaj. 

0:15

První bod končí rychle po bekhendu Čang Šuaj do pásky. 

0:30

Dobrý forhend Plíškové po lajně, který donutil soupeřku k další chybě. 

0:40

Po třetí zastavila páska úder Čang Šuaj a jsou tady 3 brejkboly. 

15:40

Páska pomohla Číňance a ta poté úderem do protipohybu ukončila výměnu. 

1:0 Plíšková získává gem

Hned první gem získává Plíšková brejk. 

15:0

Výborná výměna, česká tenistka si připravila pečlivě pozici pro vítězný úder. 

30:0

Bekhend Čang Šuaj pouze do autu. 

30:15

Čínská hráčka poprvé ve výměně vystrčila růžky a přehrála v delší výměně českou tenistku. 

30:30

Výborný return a následný přechod do útoku, výborná kombinace Čang. 

40:30

První eso Plíškové. 

40:40

Vítězný return Čang Šuaj. 

autor: Tomáš Chudý | 2. 9. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama