reklama
 
 
16:30 • Wimbledon • Osmifinále
1:2
6:4 2:6 4:6
3. kolo Wimbledonu 2019: Petra Kvitová
Petra Kvitová
Johanna Kontaová na Wimbledonu 2019
Johanna Kontaová
 • Devětadvacetiletá česká tenistka bojuje o rozšíření sbírky trofejí z nejstaršího tenisového turnaje na světě, která čítá již dva tituly z let 2011 a 2014.
 • Osmadvacetiletá Britka s australsko-maďarskými kořeny se pokusí navázat na úspěšný ročník 2017, kdy se probojovala až do semifinále.

Hezké odpoledne, vítejte u online přenosu z osmifinálového utkání ženské dvouhry ve Wimbledonu mezi Petrou Kvitovou a Johannou Kontaovou. Zápas začne 8. 7. přibližně v 16:30.

Rafael Nadal si s Joao Sousou poradil ve velmi krátkém čase třikrát 6:2, a to znamená, že utkání české tenistky na centrálním dvorci začne oproti předpokladům o něco dřív. Start se dá očekávat přibližně v 16:15.

Petra Kvitová objíždí turnaje na okruhu WTA od roku 2007. Momentálně se nachází na 6. příčce žebříčku WTA, přičemž nejlépe umístěna byla v roce 2011, a to na místě druhém. Na turnajích v rámci světového okruhu dokázala ve své kariéře získat již 27 titulů.

Letošní účast na Wimbledonu je pro rodačku z Bílovce již dvanáctá v kariéře. V letech 2011 a 2014 dokonce celý turnaj vyhrála.

V cestě do osmifinále bývalá česká jednička neztratila ani set, hravě si poradila postupně s Džabúrovou, Mladenovičovou a Linetteovou.

Petra Kvitová

Česká republika

WTA: 6.

Věk: 28 let (8. 3. 1990)

Držení rakety: L

Výška: 183 cm

Váha: 70 kg

Johanna Kontaová, Britka australsko-maďarského původu, je profesionálkou od roku 2008. V současné chvíli okupuje 14. příčku ženského žebříčku, nejlíp klasifikována byla v červenci roku 2017, kdy se vyšplhala na čtvrté místo. Na turnajích WTA doposud získala 3 tituly.

Britka se turnaje zúčastňuje poosmé, nejlepšího výsledku dosáhla před dvěma lety, kde v semifinále podlehla Venus Williamsové.

Britská jednička v letošním ročníku turnaje ztratila jediný set, a to v minulém kole se Stephensovou, Siniakové ani Bogdanové uhrát set nepovolila.

Johanna Kontaová

Velká Británie

WTA: 18.

Věk: 28 let (17. 5. 1991)

Držení rakety: P

Výška: 180 cm

Váha: 70 kg

Petra Kvitová zatím turnajem proplouvá suverénně, nedávnému zranění však lehkou váhu nepřikládá. Natržený sval na levém předloktí se zatím naštěstí neozývá.

Vzájemné zápasy:

Česká tenistka dnes vyzve Britku popáté v kariéře. Vyjma jednoho případu, kdy v roce 2016 v Eastbourne Kvitová ztratila zápas ve třech setech, se hned třikrát radovala z vítězství 2:0 na sety právě česká tenistka.

Po českém osmifinále, ve kterém bojují Karolíny Plíšková s Muchovou, může teoreticky dojít na další ryze český boj. Pokud toto utkání Kvitová vyhraje, ve čtvrtfinále narazí na Barboru Strýcovou.

Obě hráčky již nastoupily na centrální dvorec. Umpirový rozhodčí si na úvod vzal krátké slovo a poté došlo na hod mincí. Právo volby měla Kvitová, která si na úvod zápasu vybrala servis. Nyní následuje krátká rozehrávka.

Byly zahlášeny tři minuty do začátku utkání. Bitva o čtvrtfinále za malý moment začne!

Utkání právě začalo!

0:15

První výměna zápasu šla přes druhé podání Kvitové. To rodačce z Bílovce sice sedlo, Kontaové ale výrazně pomohlo prasátko.

15:15

Kvitová zakončila výměnu perfektním úderem z forhendu, za kterým se Britka pouze ohlédla.

30:15

Další winner do podobného místa, jako před chvílí, tentokrát z forhendu od sítě.

40:15

A opět naprosto stejné místo pro zakončení výměny, třetí vítězný úder Kvitové v řadě.

1:0. Petra Kvitová získává gem.

Není co řešit. Kvitová na úvod utkání snadno udržela své podání. Poslední výměnu zakončila tvrdou smečí ze sítě.

0:15

Kontaová se díky dobrému podání dostala k možnosti celou výměnu z forhendu zakončit, a to se jí nakonec také daří.

0:30

Return Petry síť nepřekonal, přímý bod z podání pro Britku.

0:40

Další tvrdé podání na střed, které Petra odvrací až za základní lajnu.

autor: Vojtěch Filipiec | 8. 7. 2019 15:54

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama