reklama
 
 
19:30 • Wimbledon • 1. kolo
0:2
6:7 5:7
1. kolo French Open 2018: Světlana Kuzněcovová
Světlana Kuzněcovová
tenis, French Open 2018, Barbora Strýcová, 2. kolo
Barbora Strýcová

Vítejte u online přenosu z utkání prvního kola dámské dvouhry Wimbledonu mezi Světlanou Kuzněcovovou a Barborou Strýcovou. Začátek zápasu je plánován na 19:30.

Světlana Kuzněcovová zahájila sezonu až v březnu letošního roku, ale zatím se jí příliš nedaří. Ze třinácti duelů vyhrála pouze čtyřikrát a její nejlepší výsledek tak zůstává čtvrtfinálová účast antukového podniku v Istanbulu. V prvním kole se poroučela v Indian Wells, Miami, Madridu, French Open a Mallorce. Dva zápasy na jednom turnaji odehrála pouze v Římě a naposledy také v Eastbourne, kde nestačila na Belgičanku Mertensovou.

Barbora Strýcová je na tom o něco lépe než její dnešní soupeřka. Po čtvrtfinále v Aucklandu a Sydney následovalo osmifinálové vypadnutí na Australian Open na raketě Karolíny Plíškové. Ve zbytku sezony na tvrdém povrchu již nepřišel žádný výrazný úspěch a navíc následovala série osmi porážek v řadě, kterou ukončilo až první kolo French Open, ve kterém Barbora dokráčela až do osmifinále. Předtím se na antuce poroučela v prvním kole ve Stuttgartu, Praze, Madridu i Římě. 

Tráva jí však trochu napravila chuť. V Birminghamu třiadvacátou hráčku světa zastavila v semifinále až Slovenka Rybáriková. Posléze již vyhrála jen jeden duel v Eastbourne, a sice s Chorvatkou Vekićovou. Poslední prohru jí připravila znovu Karolína Plíšková, která se radovala z výhry 2:0.

Vzájemná utkání

Obě hráčky se spolu doposud utkaly ve dvou případech. V roce 2008 se na Wimbledonu radovala z výhry 2:0 Světlana Kuzněcovová a stejně tak tomu bylo i v Indian Wells v březnu 2014. Aktuálně 68. hráčka světového žebříčku tak stejným poměrem vede ve vzájemných střetnutích.

Utkání mezi Světlanou Kuzněcovovou a Barborou Strýcovou začne na kurtu číslo 12 ihned po skončení duelu mezi Gombosem a Andersonem, ve kterém aktuálně probíhá třetí set za stavu 2:0 pro tenistu z Jihoafrické republiky.

Kevin Anderson právě porazil 3:0 na sety Norberta Gombose a za malou chvíli tedy na kurt nastoupí aktérky našeho přenosu.

Barbora Strýcová a Světlana Kuzněcovová právě dorazily na dvorec, kde za malou chvíli proběhne los a předzápasová rozcvička.

Los je za námi a duel začne na podání ruská tenistka.

Rozcvičení je u konce a můžeme jít na pomalu na věc.

0:0

Utkání právě začalo.

0:15

Ruska nezačíná ideálně a po druhém podání a returnu Strýcové trefuje síť.

0:30

V následné trpělivé výměně opět nepřešel míček z rakety Světlany na polovinu Barbory.

0:40

Výborná situace pro Báru na úvod. Po winneru do odkryté části kurtu má tři brejkboly.

0:1 Barbora Strýcová získává gem

A s velkou dávkou štěstí je tady první brejk. Úder Strýcové se tak tak překulil přes pásku a dopadl na polovinu Kuzněcovové.

0:15

Ruská hráčka i nadále čeká na první fiftýn duelu a Strýcová se tak ujímá vedení 15:0.

15:15

Teď už jej však Kuzněcovová získává. Velmi dlouhou výměnu pokazila Strýcová, která nečistě trefila jeden ze svých liftovaných úderů.

30:15

Poté se jí také nepovedl dropshot a míček z její rakety končí v síti.

40:15

První brejkboly má také ruská tenistka. Strýcová od základní lajny zahrála forhend do sítě.

1:1 Světlana Kuzněcovová získává gem

Rebrejk je na světě. Strýcová šla dopředu, ale Kuzněcovová neztratila hlavu a zahrála po chvíli nechytatelný úder do protipohybu.

autor: Radomír Fukala | 2. 7. 2018 19:21

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama