Tomáš Berdych na turnaji v Dauhá 2019
Tomáš Berdych
Wimbledon 2017: Pierre-Hugues Herbert
Pierre-Hugues Herbert

Vítejte u online přenosu ze čtvrtfinálového utkání turnaje ATP v katarském Dauhá mezi Tomášem Berdychem a Pierrem-Huguesem Herbertem. Začátek zápasu je plánován na 18:05.

Tomáš Berdych se na kurty po půlroční pauze zapříčiněnou problémy se zády vrátil ve velkém stylu. Hned v prvním duelu nového ročníku přehrál ve dvou setech Němce Philippa Kohlschreibera, který se musel smířit s porážkou 4:6 a 6:7.

V osmifinále musel český hráč svést větší boj. První set totiž prohrál s Fernandem Verdascem 4:6, avšak poté dokázal Berdych zabrat a průběh otočit. Po výsledku 4:6, 6:3 a 7:5 tak proklouzl do semifinále, kde narazí na soupeře z Francie.

Pierre Hugues Herbert vykročil do nového roku podobně jako Tomáš Berdych. V úvodním utkání si vyšlápl na favorizovaného Rakušana Dominica Thiema, kterého porazil po setech 6:3 a 7:5.

Stejně jako v případě českého tenisty přinesl druhý zápas Francouze třísetovou bitvu. Po výhře Herberta v prvním setu v poměru 6:3 dokázal Němec Marterer duel zdramatizovat, když druhou sadu vyhrál v tie-breaku a o čtvrtfinalistovi tak musel rozhodnout až poslední set. Ten lépe zvládl Herbert, který získal druhou zkrácenou hru ve svůj prospěch a postoupil po výhře 2:1 do zápasu proti Tomáši Berdychovi.

Vzájemná utkání

Oba hráči se doposud proti sobě postavili jen jednou, a sice v rámci exhibice v prosinci 2015. Tehdy se v jednosetovém duelu radoval z výhry 6:4 francouzský tenista.

Zápas mezi Tomášem Berdychem a Pierrem-Huguesem Herbertem začne po skončení utkání mezi Novakem Djokovičem a Nikolozem Basilašvilim, kde aktuálně probíhá třetí set, ve kterém srbský favorit vede 5:4.

Novak Djokovič právě udolal ve třetí sadě Nikoloze Basilašviliho 6:4 a celé utkání tak ovládl 2:1 na sety. Za malou chvíli tedy na dvorec nastoupí aktéři našeho přenosu.

Tomáši Berdychovi se zatím v katarském Dauhá daří velmi dobře a v osmifinále jej nezastavil ani Španěl Fernando Verdasco.

Radost českým fanouškům dělá nejen Tomáš Berdych, ale také Karolína Plíšková, která v Brisbane postoupila rovněž do čtvrtfinále. Naopak Petra Kvitová se s tímto podnikem rozloučila již v osmifinále, kde nestačila na Estonku Kontaveitovou.

Oba tenisté jsou již přítomni na kurtu, kde právě začíná předzápasová rozcvička. Zápas začne na servisu Francouz Herbert.

Rozcvičení je u konce a za několik málo okamžiků jdeme na věc.

0:0

Utkání právě začalo.

15:0

Pierre započal duel velmi dobře. Prudkým servisem na téčko donutil soupeře zareturnovat do zámezí.

30:0

I druhé podání vyšlo francouzskému hráči na jedničku a je z toho hned eso.

40:0

Francouzi se v úvodním gemu opravdu daří servis, kterým si nyní vypracoval výhodu ve výměně a Čechovi navíc po chvíli poslal míček za postranní lajnu.

0:1 Pierre-Hugues Herbert získává gem

Herbert po dalším výborném podání zvolil přechod na síť, odkud neměl problém zasmečovat balónek mimo dosah soupeře.