Becker už prodává i ponožky. Jedinečná šance, láká. Obří dluhy ale nemá šanci umořit

Aleš Vávra Aleš Vávra
26. 6. 2019 10:59
Od jeho nejslavnějšího momentu, kdy v pouhých sedmnácti letech šokoval triumfem na Wimbledonu, uplynulo už 34 roků. V následujícím roce překvapivý titul obhájil a během další kariéry pak přidal ještě čtyři další grandslamové trofeje ve dvouhře.
Boris Becker.
Boris Becker. | Foto: Reuters

Byl světovou jedničkou a vydělával velké peníze, přesto se Boris Becker už léta topí v pořádné finanční krizi. A chytá se pomyslného stébla.

"Tohle je příležitost, která se naskytne jednou za život," láká aukční dům Wyles Hardy & Co na online dražbu, která probíhá od pondělí a potrvá až do 11. července.

V nabídce je 82 relikvií v celkové odhadované hodnotě 200 tisíc eur. Nechybí všech 49 trofejí, jež Becker během kariéry posbíral, včetně těch grandslamových a daviscupových. K dispozici jsou i medaile, hodinky, fotografie, rakety nebo oblečení, které v dobách největší slávy "Bum Bum Becker" oblékal.

Zájemci si tak mohou pořídit i potítka nebo dokonce ponožky.

Termín kolem Wimbledonu nebyl vybrán náhodně. Becker je s nejslavnějším turnajem úzce spjat coby nejmladší šampion v jeho dlouhé historii, v roce 1985 se stal také prvním nenasazeným tenistou, který v All England Clubu slavil singlový titul.

"Takovéhle předměty se na otevřeném trhu objevují jen velmi vzácně," pokračují v prezentaci zaměřené na tenisové fanoušky lačné cenných artefaktů ti, kteří mají tragickou finanční situaci jednapadesátileté německé legendy vylepšit. Nikoli zachránit.

Na umoření obřích Beckerových dluhů nebude dražba stačit v žádném případě.

Bývalý tenista dluží po sérii mizerných investic zkombinovaných s nákladným životním stylem až 54 milionů liber, téměř dvě třetiny z nich svému dlouholetému obchodnímu poradci, švýcarskému podnikateli Hansi-Dietrovi Clevenovi, od něhož si opakovaně půjčoval.

Bankrot někdejší kouč Novaka Djokoviče vyhlásil v roce 2017 kvůli penězům, které dlužil londýnské bance Arbuthnot Latham. Tehdy šlo o něco přes 10 milionů eur.

Aukce tenisové sbírky měla proběhnout už v minulém roce, vše ale pozdržela kauza s poslaneckou imunitou.

Becker se prohlásil za oficiálního vyslance pro sport a kulturu Středoafrické republiky, jedné z nejchudších zemí světa. Její ministerstvo zahraničí ale upozornilo, že Beckerův diplomatický pas není pravý.

Muž, kterého v Německu často v nadsázce označují za novodobé Faustovo vtělení, v prosinci u soudu své tvrzení o imunitě zkorigoval.

V listopadu 2017 se Becker snažil o velký výdělek v Rozvadově, kde se zúčastnil velkého pokerového turnaje World Series of Poker Europe. Němec uhradil drahé startovné a bojoval o výhru ve výši deseti milionů eur. Marně. Další z jeho bláznivých plánů nevyšel.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 53 minutami

Unijní lídři budou na summitu v Praze jednat o ochraně plynovodů a kritické infrastruktuře

O ochraně plynovodů a kritické infrastruktury budou na neformálním summitu, který se uskuteční příští týden v Praze, jednat lídři Evropské unii. V sobotu to uvedl předseda Evropské rady Charles Michel, který hovořil s dánskou premiérkou Mette Frederiksonovou o poškození plynovodu Nord Stream. Michel označil poničení plynovodu za hrozbu pro Evropskou unii a sabotáž, uvedla agentura Reuters. Dánské úřady ohlásily, že z potrubí Nord Stream 2 již zřejmě plyn neuniká.

"Jsme odhodlaní zabezpečit naši kritickou infrastrukturu. Lídři budou o tom jednat na nadcházejícím summitu v Praze," prohlásil Michel. Summit se uskuteční v české metropoli ve čtvrtek a v pátek.

Dánská premiérka Frederiksonová v sobotu jednala o poškození plynovodu Nord Stream také s premiérkou Liz Trussovou. "Shodli se, že incident byl jasným aktem sabotáže," uvedl úřad britské premiérky. Podle prohlášení Trussová nabídla pomoc Británie ve vyšetřování poškození plynovodu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy