Becker už prodává i ponožky. Jedinečná šance, láká. Obří dluhy ale nemá šanci umořit

Aleš Vávra Aleš Vávra
26. 6. 2019 10:59
Od jeho nejslavnějšího momentu, kdy v pouhých sedmnácti letech šokoval triumfem na Wimbledonu, uplynulo už 34 roků. V následujícím roce překvapivý titul obhájil a během další kariéry pak přidal ještě čtyři další grandslamové trofeje ve dvouhře.
Boris Becker.
Boris Becker. | Foto: Reuters

Byl světovou jedničkou a vydělával velké peníze, přesto se Boris Becker už léta topí v pořádné finanční krizi. A chytá se pomyslného stébla.

"Tohle je příležitost, která se naskytne jednou za život," láká aukční dům Wyles Hardy & Co na online dražbu, která probíhá od pondělí a potrvá až do 11. července.

V nabídce je 82 relikvií v celkové odhadované hodnotě 200 tisíc eur. Nechybí všech 49 trofejí, jež Becker během kariéry posbíral, včetně těch grandslamových a daviscupových. K dispozici jsou i medaile, hodinky, fotografie, rakety nebo oblečení, které v dobách největší slávy "Bum Bum Becker" oblékal.

Zájemci si tak mohou pořídit i potítka nebo dokonce ponožky.

Termín kolem Wimbledonu nebyl vybrán náhodně. Becker je s nejslavnějším turnajem úzce spjat coby nejmladší šampion v jeho dlouhé historii, v roce 1985 se stal také prvním nenasazeným tenistou, který v All England Clubu slavil singlový titul.

"Takovéhle předměty se na otevřeném trhu objevují jen velmi vzácně," pokračují v prezentaci zaměřené na tenisové fanoušky lačné cenných artefaktů ti, kteří mají tragickou finanční situaci jednapadesátileté německé legendy vylepšit. Nikoli zachránit.

Na umoření obřích Beckerových dluhů nebude dražba stačit v žádném případě.

Bývalý tenista dluží po sérii mizerných investic zkombinovaných s nákladným životním stylem až 54 milionů liber, téměř dvě třetiny z nich svému dlouholetému obchodnímu poradci, švýcarskému podnikateli Hansi-Dietrovi Clevenovi, od něhož si opakovaně půjčoval.

Bankrot někdejší kouč Novaka Djokoviče vyhlásil v roce 2017 kvůli penězům, které dlužil londýnské bance Arbuthnot Latham. Tehdy šlo o něco přes 10 milionů eur.

Aukce tenisové sbírky měla proběhnout už v minulém roce, vše ale pozdržela kauza s poslaneckou imunitou.

Becker se prohlásil za oficiálního vyslance pro sport a kulturu Středoafrické republiky, jedné z nejchudších zemí světa. Její ministerstvo zahraničí ale upozornilo, že Beckerův diplomatický pas není pravý.

Muž, kterého v Německu často v nadsázce označují za novodobé Faustovo vtělení, v prosinci u soudu své tvrzení o imunitě zkorigoval.

V listopadu 2017 se Becker snažil o velký výdělek v Rozvadově, kde se zúčastnil velkého pokerového turnaje World Series of Poker Europe. Němec uhradil drahé startovné a bojoval o výhru ve výši deseti milionů eur. Marně. Další z jeho bláznivých plánů nevyšel.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy