WTA Praha • Finále • 13:00

Marie Bouzková - Anastasia Potapovová

Konec zápasu
Marie Bouzková
Marie Bouzková
2
6
6
Anastasia Potapovová
Anastasia Potapovová
0
0
3

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z finálového utkání ženského tenisového turnaje v Praze mezi Marií Bouzkovou a Anastasií Potapovovou z Ruska. Zápas začíná v neděli 31. července ve 13 hodin.

Marie Bouzková usiluje o svůj premiérový singlový titul na okruhu WTA. V rodné Praze předvádí velmi dobré výkony, cestou turnajem ještě neztratila jediný set. Čtyřiadvacetiletá tenistka postupně vyřadila Rakušanku Krausovou, krajanku Šalkovou, Rusku Selechmetěvovou a v semifinále si poradila s další Češkou Noskovou. Aktuálně 66. hráčka světa navazuje na výborné výkony z Wimbledonu, kde došla do čtvrtfinále, v němž podlehla pozdější finalistce Ons Džabúrové. Bouzková sahala ve své kariéře po třech titulech, jenže ve všech případech padla po třísetové bitvě. Zadaří se napočtvrté?

Anastasija Potapovová působí oproti Bouzkové ještě suverénnějším dojmem, a to proti sobě měla výrazně zkušenější a žebříčkově výše postavené sokyně. Ze čtyř zápasů hned tři hrála proti Číňankám, Sin-jü Wang, Lin Ču a v semifinále i Čchiang Wang zdolala hladce ve dvou setech. Jedinou nečínskou protihráčkou byla ve čtvrtfinále světová dvojka Anett Kontaveitová, jíž Ruska povolila pouhé dva gemy. Jednadvacetiletá rodačka ze Saratova navazuje na velmi dobré výkony z předešlých dvou turnajů. Ve švýcarském Lausanne se probojovala do semifinále, stejně tak si vedla o týden později v německém Hamburku.

Tenistky se proti sobě utkaly koncem března letošního roku a po více jak dvouhodinové bitvě a třísetovém zápolení se na tvrdém povrchu v Miami radovala z vítězství 6:3, 3:6 a 6:4 Marie Bouzková. I dnes se očekává dramatický souboj, který nemá jasnou favoritku.

První set utkání začíná. Na podání je Anastasija Potapovová.

15:0

První bod utkání patří servírující Rusce. Ta udržela přesnější ruku v úvodní dlouhé výměně, zatímco Marie Bouzková těsně přetáhla forhend.

15:15

Chybuje také Anastasija Potapovová. Chytře vyzkoušela zaútočit forhendem do protipohybu sokyně, avšak balónek poslala i ona za základní lajnu.

30:15

Parádní obrana ruské tenistky, která vystartovala k síti, dostihla kraťas a zvládla i těžký volej přes hlavu. Konkurentka pak zaváhala při útočném forhendu, napálila síť.

30:15

Parádní obrana ruské tenistky, která vystartovala k síti, dostihla kraťas a zvládla i těžký volej přes hlavu. Konkurentka pak zaváhala při útočném forhendu, napálila síť.

40:15

Jednadvacetiletá rodačka ze Saratova si pohrála se soupeřkou. Česká hráčka se srdnatě bránila, ale ve finále nasměrovala bekhend jenom do deblového koridoru.

40:30

Také turnajová osmička umí zaútočit. Vykouzlila povedený forhend po pravé lajně, Ruska odpověděla hodně nepovedeným bekhendovým čopem.

40:40

Shoda. Anastasija Potapovová byla nucena hrát forhend ve velké výšce. Trefila páska, od níž se balónek vrátil zpět na její polovinu.

40:A

A dokonce přichází premiérový brejkbol! Marie Bouzková se po returnu dobře natočila i bekhendu, načež úder sokyně ze stejné strany následně pustila do zámezí.

1:0 Marie Bouzková získává gem.

Vstup do utkání nemohl být lepší! Česká hráčka získala čtvrtý bod v řadě, ten poslední byl zároveň proměněným brejkbolem! Potapovová vyprodukovala nevynucenou chybu z bekhendu.

15:0

S podáním ven z dvorce si jednadvacetiletá ruská tenistka neporadila, bekhendový return dopadl do území pro čtyřhru.

15:15

Skvěle připravené útok Potapovové, jež vytrvale útočila do bekhendu konkurentky, aby ve finále zahrála chytrý kratší úder mimo její dosah.

30:15

Po servisu na téčko volila Marie Bouzková forhend do pravého rohu. Ruska musela zabrat, v nelehké pozici napálila bekhend pod pásku.

40:15

Parádní servis na tělo, s nímž si jednadvacetiletá Ruska neporadila, bekhendový return usměrnila do výrazného autu.

2:0 Marie Bouzková získává gem.

Brejk potvrzen! Anastasija Potapovová vsadila vše na jednu kartu, ostrý forhendový return nepřeletěl přes síť.

0:15

Parádní výměna z obou stran, ale přeci jen o něco lepší ze strany Marie Bouzkové, jež na závěr výměny vypálila nechytatelný forhend po pravé čáře.

0:30

Anastasiji Potapovové se vůbec nelíbil verdikt čárového, který ohlásil její bekhend jako příliš dlouhý. Debata s umpirovou byla zbytečná, jestřábí oko totiž není k dispozici.

15:30

Tentokráte Ruska zvládla útok na jedničku. V tlaku vystartovala k síti, kde s přehledem přetavila bekhendový volej ve vítězný míč.

30:30

S returnem si ještě česká tenistka poradila, ale vzápětí musela hrát ve složité situaci bekhend, ten vyslala o kousek za základní čáru.

30:40

Brejkbol pro Češku i ve druhém gemu na příjmu! Těžila z fantastického returnu zprava kros, soupeřka neměla šanci na přesnou odpověď.

40:40

Shoda. Anastasija Potapovová získala pevnou pozici pod nohama výborným podáním, po dalším forhendu hrála Bouzková pod pásku.

40:A

Výhoda putuje na stranu Češky. Turnajová osmička vystartovala k síti, kde pustila prohoz rusé protihráčky za základní čáru.

3:0 Marie Bouzková získává gem.

Skvěle, Marie Bouzková získává i třetí gem, přičemž druhý na returnu! Byla pod tlakem, avšak Anastasija Potapovová neudržela přesnou ruku a závěrečnému forhendu dala přílišnou délku.

15:0

Za podáním na téčko ještě Anastasija Potapovová natáhla raketu, leč balónek vrátila daleko za základní lajnu.

30:0

Ruska není v dobrém rozpoložení. Forhendový return měla v tomto případě na raketě, přesto míček napálila daleko za vymezený prostor.

30:15

Potapovové se vůbec nepovedlo zkrácení hry, ale měla štěstí, protože Bouzková jí nahrála přímo do rakety. Ruska pak s přehledem nasměrovala bekhendový volej do odkryté části kurtu.

30:30

A rázem je zaděláno na drama. Jednadvacetiletá rodačka ze Saratova returnovala konkurentce nepříjemně pod nohy, ta odpověděla pokaženým forhendem.

40:30

Servis přišel v pravou chvíli! První eso utkání se nekoná, Potapovová míče lehce tečovala. Každopádně nejdůležitější je zisk fiftýnu a gembol pro nasazenou osmičku.

4:0 Marie Bouzková získává gem.

Další trefené první podání, na nějž Anastasija Potapovová odpověděla příliš dlouhým bekhendovým returnem. Pražská rodačka zdárně potvrdila i druhý brejk.

0:15

Ne, Ruska rozhodně nehraj tak dobře, jako tomu bylo v předešlých dnech. Po podání udělala lehkou chybu z forhendu.

0:30

A další nevynucená chyba z kategorie hodně zbytečných. Jednadvacetiletá tenistka zariskovala a křižný forhend nasměrovala do území pro čtyřhru.

0:40

Tři brejkboly! Marie Bouzková se ubránila dvěma útokům konkurentky, finální forhend Rusky zamířil do těsného autu.

0:40

Tři brejkboly! Marie Bouzková se ubránila dvěma útokům konkurentky, finální forhend Rusky zamířil do těsného autu.

5:0 Marie Bouzková získává gem.

Marie Bouzková půjde podávat na dovršení kanára! S využitím brejkbolu neměla žádnou práci, Ruska jí třetí brejk darovala premiérovou dvojchybou.

0:15

Ruska za současného stavu nemá co ztratit, proto do míčku pálí hlava nehlava. Nyní se jí zadařilo. Forhend ještě Bouzková vrátila, na skvěle trefený bekhend už byla krátká.

0:30

A další skvěle připravený útok jednadvacetileté tenistky. Ta v závěru napálila dělový forhend k základní čáře, Češka byla bez šance na přesnou reakci.

15:30

Anastasija Potapovová se natáhla za servisem ven z dvorce, leč bekhendovým returnem posadila balónek až za základní lajnu.

30:30

Důležitý fiftýn! Marii Bouzkové vyšla volba bekhendového čopu na základní čáru, protihráčka pak poslala roztočený míček mimo vymezené území.

40:30

Setbol! Anastasija Potapovová byla blízko prvnímu brejkbolu v zápase, jenže útok nedotáhla do zdárného konce, bekhend po levé lajně zastavila síť.

6:0 Marie Bouzková získává gem a set.

Kanár je na světě! Servis s vysokým odskokem se pro jednadvacetiletou Rusku stal neřešitelnou záležitostí, bekhendový return skončil ve velkém autu.

Anastasija Potapovová po nepovedeném prvním setu zmizela do útrob stadiónu. Začátek druhého setu se tak o pár minut odkládá.

0:15

První bod druhé sady patří české tenistce. Anastasija Potapovová uspěchala útok z bekhendu, míček dopadl do území pro čtyřhru.

0:30

Trápení Rusky pokračuje, protihráčku přiblížila k brejkbolům svou druhou dvojchybou.

0:40

Brejkboly jsou opět tři! Bouzková se třikrát parádně ubránila, načež Potapovová zahrála forhendový kopec až za základní čáru.

15:40

První brejkbol je minulostí. Ruska si hodně pomohla forhendem na čáru, dalším úderem ze stejné strany proměnila soupeřku do role divačky.

1:0 Marie Bouzková získává gem.

Anastasija Potapovová je na dně! Proti druhému brejkbolu zaznamenala druhou dvojchybu, s Ruskou to nevypadá vůbec dobře.

15:0

A nevynucené chyby na kontě jednadvacetileté rodačky ze Saratova přibývají. S returnem si poradila, následný forhend zastavila páska.

15:15

Ruská hráčka nyní ukázala záblesk svého umění. Forhendovými ránami zatlačila sokyni do hluboké defenzivy, závěrečný bekhend Bouzkové nepřeletěl pásku.

15:30

Dočká se Anastasija Potapovová premiérových brejkbolů? V tomto případě útočila Marie Bouzková, bohužel finální forhend znovu skončil pod páskou.

30:30

Skóre v gemu je srovnané. Anastasiji Potapovovou evidentně rozhodil bekhendový čop konkurentky, taktéž z bekhendu rozvlnila síť.

40:30

Marie Bouzková vysokým bekhendem nabídla konkurentce šanci na útok. Ruská tenistka se chytila do pasti, křižnou střela odpálila do zámezí. Gembol.

40:40

Teď Anastasija Potapovová zaslouží velkou pochvalu. Z těžké pozice si troufla na bekhendový volej, míček s přehledem nasměrovala do protipohybu soupeřky.

40:A

Pozor, přichází první brejkbol Rusky! Ta vydržela v delší výměně a poslední úder protihráčky nechala dopadnout za základní lajnu.

40:40

Marie Bouzková první hrozbu ztráty servisu odvrátila. Kratším forhendem na pravou stranu zahnala konkurentku do úzkých, turnajová sedmička svůj bekhend přetáhla.

40:A

Druhá příležitost k vyrovnání stavu. Nasazená osmička si nevěděla rady s nepříjemným returnem na tělo, odpověděla příliš dlouhým bekhendem.

40:A

Druhá příležitost k vyrovnání stavu. Nasazená osmička si nevěděla rady s nepříjemným returnem na tělo, odpověděla příliš dlouhým bekhendem.

1:1 Anastasija Potapovová získává gem.

Vyrovnáno, Anastasija Potapovová získává svůj první gem. Skvěle zaútočila, načež se vydala k síti, vysoký bekhendový lob Češky nechala doletět za základní čáru.

1:1 Anastasija Potapovová získává gem.

Vyrovnáno, Anastasija Potapovová získává svůj první gem. Skvěle zaútočila, načež se vydala k síti, vysoký bekhendový lob Češky nechala doletět za základní čáru.

15:0

Ruská tenistka prožívá bezpochyby nejlepší pasáž v zápase. Znovu si protihráčku skvěle připravila a ukončila výměnu forhendem do pravého růžku.

15:15

Nyní jednadvacetiletá rodačka ze Saratova útok uspěchala. Hrála forhendem příliš brzy po odskoku, míček skončil pod páskou.

15:30

Úmysl dobý, realizace pokulhávala. Anastasija Potapovová vyzkoušela kratší bekhend do pravého růžku, jenže balónek spadl do území pro čtyřhru.

30:30

Marie Bouzková si neporadila se zdánlivě jednoduchým returnem, z forhendu střílela daleko za základní čáru.

30:40

Další return byl o poznání povedenější, Anastasija Potapovová na něj odpověděla přetaženým forhendem. Brejkbol!

2:1 Marie Bouzková získává gem.

Ani Ruska nedokázala potvrdit brejk, Marie Bouzková je znovu o krok napřed! Opět si výborně poradila s bekhendovým returnem, který zahrála po levé lajně, sokyně podruhé v řadě přestřelila.

0:15

V dlouhé výměně si Anastasija Potapovová pohrála s protihráčkou jako kočka s myší. Marie Bouzková srdnatě bránila, její závěrečný bekhend ovšem vyletěl mimo vymezený prostor.

0:30

Jednadvacetiletá Ruska těžila z dalšího skvěle trefeného křižného bekhendu. Vzápětí dostala nabito na forhend, který přetavila ve winner namířený do levého růžku.

0:40

Tři brejkboly. Nasazená osmička si u sítě nepočínala dobře a byla donucena zacouvat zpět k základní čáře, odkud v pokračující výměně chybovala bekhendem pod pásku.

2:2 Anastasija Potapovová získává gem.

Druhý set zatím přináší jeden ztracený servis za druhým. Anastasija Potapovová na příjmu zapsala čistou hru, po returnu na základní čáru hrála Češka do zámezí.

15:0

Ruská hráčka se začíná dostávat do tempa. V pokračujícím tlaku vystartovala k síti, kde si poradila s forhendovým volejem.

15:15

Bekhendový return po levé čáře měl výborné parametry. Anastasija Potapovová musela zacouvat, v lehkém záklonu bekhendem nepřehodila síť.

15:30

Další výborný bekhendový return, v tomto případě těsně k základní čáře. Ruska musela rychle reagovat, brzy po odskoku znovu rozvlnila síť.

15:40

Brejkboly vidíme i v pátém gemu! Anastasija Potapovová musela mít pocit, že útočí do zdi, protože Bouzková se skvěle bránila. Nakonec ruská hráčka selhala při forhendu.

3:2 Marie Bouzková získává gem.

Pátý gem ve druhé sadě končí pátým úspěchem tenistky na returnu! Pražská rodačka jej využila bez potíží, sokyně jí darovala hru dvojchybou.

15:0

Anastasija Potapovová měla navrch, jenže poslední krůček k zisku fiftýnu nezvládla, forhend nasměrovala zhruba do středu sítě.

30:0

Skvělý servis na tělo. Ruská tenistka musela odstupovat od míčku, bekhendem výrazně přestřelila.

40:0

Tak že by konečně úspěch pro hráčku na podání? Jednadvacetiletá rodačka ze Saratova znovu útočila, jenže zase chybovala, a sice křižným bekhendem do deblového koridoru.

4:2 Marie Bouzková získává gem.

Na třetí pokus je brejk potvrzený, a to dokonce čistou hrou. Marie Bouzková je dvě hry od titulu! Potapovová proti gembolu přetáhla forhend.

0:15

Nevynucené chyby na straně ruské tenistky se kupí jedna za druhou. Nyní přišla hned po servisu, když bekhendem napálila pásku.

15:15

Tohle se Rusce povedlo. protihráčku rozběhala ze strany na stranu, aby ji nakonec přiměla k chybě kratším bekhendem na pravou stranu.

15:15

Tohle se Rusce povedlo. protihráčku rozběhala ze strany na stranu, aby ji nakonec přiměla k chybě kratším bekhendem na pravou stranu.

15:30

Znovu si nasazená sedmička skvěle připravila pozici, jenže není to poprvé, co v nejdůležitější chvíli selhala, forhendem trefila síť.

30:30

Česká tenistka zkusila zariskovat na returnu, což se ukázalo býti špatnou volbou, míček doletěl do deblového koridoru.

30:40

Česká tenistka má brejkbol, ruská protihráčka jí ho darovala dvojchybou!

40:40

Shoda. Rodačka ze Saratova útočila zleva doprava, Marie Bouzková ve finále výměny nedosáhla na bekhend po levé čáře.

A:40

Servis na tělo přinesl kýžené ovoce, return české hráčky vyletěl o kousek za základní lajnu.

4:3 Anastasija Potapovová získává gem.

Anastasija Potapovová vybojovala premiérovou hru při vlastním podání. Při cestě k síti nezaváhala a forhend napálila nechytatelně do levého růžku.

0:15

Anastasija Potapovová ukazuje, že se rozhodně nevzdá bez boje. Znovu převzala otěže výměny do svých rukou, zabila ji nekompromisním forhendem do levého rohu.

15:15

To bylo těsné. Ruská tenistka zariskovala, její forhendový return skončil o pár centimetrů v autu.

30:15

S forhendovým returnem si ještě turnajová sedmička poradila, ale následný úder ze stejné strany křižně odpálila do deblového koridoru.

40:15

Opět fantastická defenziva. Anastasija Potapovová umisťovala údery dobře, avšak obranu sokyně ne a ne prolomit, až nakonec přetáhla forhend.

5:3 Marie Bouzková získává gem.

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy je jedinou hru od zisku titulu! Její ruská protihráčka proti gembolu zahrála příliš dlouhý forhendový return.

15:0

S těžkým returnem si ještě Marie Bouzková poradila, vzápětí ovšem forhendem rozvlnila síť.

15:15

Skóre ukazuje vyrovnaný stav. Ruska uspěchala útok z bekhendové strany, nyní pro změnu ona napálila pásku.

15:30

Pražská rodačka je dva fiftýny od vítězství! Poradila si s returnem, načež sledovala, jak konkurentka posílá další úder do sítě.

15:40

Dva mečboly! Return dopadl přesně na základní čáru, překvapená Anastasija Potapovová odpálila balónek naopak až za základní lajnu!

6:3 Marie Bouzková získává gem, set a zápas.

Je konec, Marie Bouzková může slavit zisk premiérového titulu na okruhu WTA! Return nasměrovala do forhendu konkurentky, Potapovová odpálila balónek za základní čáru.

Na čtvrtý pokus se Marie Bouzková dočkala premiérového titulu, a to dokonce v rodné Praze! Češka předvedla ve finále skvělý výkon, Rusku Anastasiji Potapovovou porazila po setech 6:0 a 6:3.

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy v prvním setu dominovala a za necelou půl hodinu konkurentce nadělila kanára. Druhý set byl vyrovnanější, nicméně Marie Bouzková zůstala lepší hráčkou. Na třetí pokus potvrdila brejk, udržela i následný servis a na returnu proměnila hned první ze dvou dostupných mečbolů. Nevídanou skutečností je fakt, že Marie Bouzková rozdrtila soupeřku bez jediného vítězného míče.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 0 - 0

Dvojchyby: 0 - 5

Úspěšnost 1. podání: 60 % - 65 %

Body po 1. podání: 67 % - 38 %

Body po 2. podání: 50 % - 24 %

Ubráněné brejkboly: 1/3 - 3/10

Vítězné údery: 0 - 12

Nevynucené chyby: 8 - 44

S konstatováním, že vítězkou turnaje WTA v Praze se stala Marie Bouzková, se s vámi loučím a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Skupina Rage Against the Machine v Praze nevystoupí, zpěvák si poranil nohu

Americká rocková kapela Rage Against the Machine zrušila evropské turné včetně koncertu, který měla odehrát 19. září v pražské O2 areně. Informaci potvrdila česká pobočka pořádající agentury Live Nation. Důvodem je indispozice dvaapadesátiletého zpěváka Zacka de la Rochy. Poranil si nohu a poslední koncerty musel absolvovat vsedě. "Lékaři mu doporučili, aby v srpnu a září nepokračoval v turné po Velké Británii a Evropě. S velkým zklamáním šňůru musíme zrušit," uvedli hudebníci.

Po vystoupení 14. srpna v newyorské Madison Square Garden frontman zamíří domů, aby se rehabilitoval. "Moc se omlouváme všem, kteří na nás roky čekali," dodává sestava. Ta vznikla roku 1991, dále ji tvoří kytarista Tom Morello, baskytarista Tim Commerford a bubeník Brad Wilk. Rage Against the Machine v uplynulé dekádě osm let nekoncertovali. Znovu se dali dohromady u příležitosti současného turné. To mělo začít roku 2020, kvůli pandemii však bylo dvakrát odložené.

Vstupenky na pražský koncert zaplacené online budou v plné výši automaticky refundovány na účet, ze kterého proběhla platba. Peníze za lístky zakoupené v kamenných prodejnách pořadatelé začnou v místě zakoupení vracet 18. srpna.

před 3 hodinami

Trump využil u prokuratury práva nevypovídat. Bez odpovědi zůstalo 400 otázek

Bývalý americký prezident Donald Trump využil svého práva nevypovídat více než 400krát, když ve středu předstoupil před generální prokurátorku státu New York Letitii Jamesovou v rámci vyšetřování praktik jeho rodinné firmy. S odvoláním na zdroje obeznámené s průběhem dotazování to uvádí některá americká média. List The New York Times (NYT), že Trumpovy dvě nejstarší děti se při svých setkáních s vyšetřovateli na pátý dodatek americké ústavy neodvolávaly.

Jediná otázka, na kterou prezident z let 2017 až 2021 prokuratuře pod přísahou odpověděl, byla ta ohledně jeho jména, řekl Trump televizei NBC News jeho právník Ron Fischetti. Podle informací NYT následně předvolaný oznámil, že dál nebude spolupracovat a Jamesovou, která seděla ve stejné místnosti, označil za "odpadlickou prokurátorku". Následovalo prý více než 400 otázek, na něž Trump reagoval slovy "stejná odpověď" na znamení toho, že využívá práva nevypovídat.

NBC News informovaný zdroj sdělil, že Trump toto právo uplatnil více než 440krát. Prokuratura po několikahodinovém setkání potvrdila, že exprezident skutečně odmítal odpovídat, nicméně nespecifikovala, kolikrát se tak stalo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy