Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání prvního kola ženského tenisového turnaje v Adelaide mezi Karolínou Plíškovou a Jelenou Ostapenkovou z Lotyšska. Zápas začíná v úterý 3. ledna v 11:18.
Tenisová sezona tradičně začíná turnaji v Austrálii, do přípravné série před prvním grandslamem v Melbourne se dnes zapojí i Karolína Plíšková. Na podniku v Adelaide ji na úvod nečeká nic lehkého, a sice soupeřka z elitní světové dvacítky Lotyška Jelena Ostapenková.
Markétě Vondroušové vstup do nového tenisového roku vyšel. Linda Fruhvirtová potrápila grandslamovou šampionku, ale v Aucklandu dohrála.
Karolína Plíšková čeká na titul z okruhu WTA už tři roky. Zkraje sezony 2020 se radovala právě v Austrálii, na přípravném podniku v Brisbane. Od té doby ve čtyřech finále, včetně Wimbledonu 2021, padla. Po nevýrazném minulém roce oznámila Plíšková v prosinci návrat německého trenéra Saschi Bajina.
Loňský podzim zakončila česká dvojka čtyřmi porážkami v řadě, v zápasech Poháru Billie Jean Kingové dokonce nezískala ani set v duelech s Polkou Magdou Linetteovou a Švýcarkou Belindou Bencicovou. Ve světovém žebříčku najdeme rodačku z Loun na začátku čtvrté desítky.
Karolína Plíšková
Česká republika
WTA: 31.
Věk: 30 let (21. 3. 1992)
Držení rakety: pravačka
Výška: 187 cm
Vánoce si Karolína Plíšková užila ještě v Česku. Podívejte se, jak jí to u stromečku slušelo.
Jelena Ostapenková šokovala tenisový svět v roce 2017, kdy ve dvaceti letech ovládla antukové French Open. Od té doby se kariéra Lotyšky přeci jen trochu zasekla a na grandslamech došla nejdále do semifinále Wimbledonu 2018. K vavřínu z Roland Garros stihla v dalších letech přidat čtyři tituly z okruhu WTA.
V Austrálii se Ostapenkové příliš nedaří, neboť zde stále čeká na první výhru mimo Australian Open. Na turnaji v Adelaide je světová osmnáctka nasazenou sedmičkou a na rozdíl od Plíškové bude chtít navázat na vítězný konec z minulé sezony v Poháru Billie Jean Kingové.
Jelena Ostapenková
Lotyšsko
WTA: 18.
Věk: 25 let (8. 6. 1997)
Držení rakety: pravačka
Výška: 177 cm
Martina Navrátilová se včera dozvěděla velmi nemilou zprávu. Ale rakovinu už jednou porazila a i teď je odhodlaná bojovat.
Plíšková s Ostapenkovou se dosud střetly v devíti vzájemných zápasech. Šestkrát se z vítězství radovala Češka, třikrát Lotyška. Na tvrdém povrchu je to 3:2 pro Plíškovou. Naposled uspěla proti Ostapenkové ve čtvrtfinále antukového podniku v Římě 2021 poměrem 4:6, 7:5, 7:6.
Zápas mužského turnaje mezi Robertem Bautistou Agutem a Andrejem Rubljovem dospěl až do třetího setu. Start utkání mezi Plíškovou a Ostapenkovou se tak zatím odkládá.
Bautista Agut ve třetím setu zdolal Rubljova a za pár okamžiků už na centrálním dvorci v Adelaide začne utkání mezi Plíškovou a Ostapenkovou.
Tenistky se rozehrávají, na podání posléze začne Lotyška.
Hlavní rozhodčí utkání je Yamila Halleová z Argentiny.
Utkání právě začalo.
Po dobrém returnu Plíškové se lotyšská hráčka vyhodila do autu.
Ve druhé výměně Ostapenková diktovala tempo a rozhýbala si soupeřku u základní čáry. Pak si došla pro forhendový winner.
Ostapenková neuspěla s protestem u jestřábího oka. První dvojchyba zápasu.
Plíšková zatím na brejkbol nedosáhne, forhendem zahrála daleko do zámezí.
Páska přizvedla balonek od Lotyšky, ale Plíšková nedokázala forhendem zakončit. V dalším průběhu výměny chybovala.