Wimbledonská extáze chladnokrevné Karolíny. Tak srazila na kolena běloruskou tygřici

Karolína Plíšková po postupu do finále Wimbledonu. Podívejte se na fotografie.
V okamžiku, kdy se to od ní snad nejméně čekalo, Karolína Plíšková udeřila a dobyla své druhé grandslamové finále. Devětadvacetiletá hráčka se prosadila na svém nejméně oblíbeném grandslamu.
Wimbledonská euforie. Takto Karolína Plíšková prožívala jednu z nejkrásnějších chvil tenisové kariéry.
V semifinálové bitvě ranařek přetlačila čtyřku Arynu Sabalenkovou z Běloruska, která byla před utkáním poměrně jednoznačně favorizovaná. Radovala se ale česká hráčka, a to po obratu 5:7, 6:4, 6:4.
"Je to neuvěřitelné, úžasný úspěch," usmívala se rodačka z Loun krátce po vítězství. To se nerodilo lehce, Plíšková si jej ale nakonec plně zasloužila. Klidný, kvalitní, konzistentní výkon podpořený skvělým servisem jí vynesl wimbledonské finále.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
8. 7. 2021 20:30
Ruce nad hlavou, blažený úsměv ve tváři a pocit, který se slovy nedá popsat. Karolína Plíšková postoupila do finále Wimbledonu. Ve čtvrtečním semifinále si poradila s běloruskou favoritkou Arynou Sabalenkovou. Podívejte se na fotografie z dramatického klání na ikonickém centrálním kurtu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

V Praze 2 přibylo na chodnících 13 Kamenů zmizelých za oběti holokaustu

V Praze 2 v úterý přibylo na chodnících 13 nových Kamenů zmizelých čili Stolpersteinů. Jsou umístěny na Fügnerově náměstí, Rašínově nábřeží a v ulicích Gorazdova, Vinohradská nebo U Kanálky. Kameny připomínají oběti holokaustu a nacistického režimu, kteří se do svých domovů po deportaci už nevrátili. Oznámila to mluvčí radnice Andrea Zoulová.

Kostky s mosazným povrchem jsou vsazovány do chodníků před domy, které byly posledním útočištěm obětí holokaustu a nacistického režimu. Každá kostka je připomínkou konkrétního lidského osudu. "Projekt, který nás má přimět ke krátkému zastavení a zamyšlení, tady na 'dvojce' rozhodně plní svůj účel a pokládání nových kamenů se stalo již tradicí, kterou na radnici podporujeme i formou grantů," uvedla starostka Jana Černochová (ODS).

Autorem projektu je německý umělec Gunter Demnig. První kámen položil 16. prosince 1992 před radnicí v Kolíně nad Rýnem. Záhy se projekt rozšířil do celého světa. V dlažbě chodníků českých měst jsou od roku 2008. V Praze na Josefově tehdy bylo umístěno prvních deset Kamenů zmizelých. Nyní je jich v metropoli přes 300.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Sicílii zasáhla silná bouře, nejméně dva lidé zemřeli

Sicílii v úterý zasáhla silná bouře, která způsobila záplavy v okolí Katánie. Ve městě samotném ulicemi teče voda. Podle místních záchranářů přišli o život nejméně dva lidé, napsala agentura Reuters.

Dobrovolníci z organizace Misericordia, kteří pomáhají policii a hasičům, uvedli, že pod autem ve městě Gravina severně od Katánie objevili tělo muže, které tam zřejmě přinesl proud. Policie případ potvrdila. V pondělí přišel o život 67letý muž, jehož auto zasáhly přívaly vody a bláta. Jeho manželka se stále pohřešuje.

V centru Katánie byly přerušeny dodávky elektrické energie a voda zaplavila obchody. Starosta města Salvo Pogliese obyvatele na facebooku vyzval, aby neopouštěli domovy, pokud to není nutné. Voda se dostala také na jedno oddělení místní nemocnice. Mluvčí hasičů uvedl, že situace je kritická a nic nenasvědčuje tomu, že by se zlepšovala.

Podle meteorologů Sicílii a Kalábrii zasáhl medikán, tedy výrazná tlaková níže vznikající nad Středomořím. Teplota moře je osm stupňů nad průměrem pro toto roční období. Nepřízeň počasí má vrcholit ve čtvrtek nebo v pátek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy