Wimbledonem cloumá hvězdný pár SerAndy. Serena ale řeší pokutu za poničení kurtu

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
9. 7. 2019 11:39
Jde vlastně jen o takovou doplňkovou disciplínu. Vždyť vítězové smíšené čtyřhry na Wimbledonu letos dostanou jen něco přes sto tisíc liber, tedy zhruba jako účastník třetího kola dvouhry. Ale pár Andy Murray a Serena Williamsová baví diváky travnatého grandslamu stejně jako ty největší hvězdy singlových zápasů. Britsko-americká dvojice už si vymýšlí přezdívku.
Andy Murray a Serena Williamsová na Wimbledonu 2019
Andy Murray a Serena Williamsová na Wimbledonu 2019 | Foto: Reuters

"Byla to zábava…," napsal Brit po prvním vítězném zápase na svůj Twitter a přidal k tomu hashtag SerAndy, přezdívku složenou z křestních jmen slavného páru.

Zkratka se okamžitě zalíbila britským médiím, ale Williamsová přišla s jinou variantou. "Mně se líbí Murena. Takže já hlasuju pro ni," smála se před úterním druhým kolem mixu. 

Jak bylo z jejich prvního duelu proti dvojici Alexa Guarachiová a Andreas Mies zřejmé, na kurtu si rozuměli a užívali si každou chvíli.

"Nejúžasnější věcí na Sereně je její servis. Dostává díky podání spoustu bodů zadarmo, což je vždycky důležité. V mixu mi to podstatně ulehčuje život na síti," chválil parťačku Murray.

Se superlativy nezůstala pozadu ani Američanka. "Je úžasné být s Andym na jednom kurtu, vždycky, když se takhle potkáte s grandslamovým šampionem, něco se naučíte," vrátila mu lichotku.

Zatím ale musí ještě vyladit spolupráci přímo na kurtu. V jedné z výměn Williamsová podklouzla, sedla si na zadek a nedokázala se od sítě dostat zpátky do výměny. Pár pak fiftýn ztratil.

"Viděla jsem míček, který šel přímo na mě, snažila jsem se proto držet hlavně dole a nechala Andyho běhat. Koukala jsem pak na video od sítě a bylo vážně směšné," culila se Williamsová. 

Dobře ví, že ještě mají na čem pracovat. "Ani jeden z nás toho nemá v poslední době moc odehráno. Musíme si deblově sednout. Na náš první den to ale nebylo vůbec špatné," myslí si. 

V dalším kole čeká na hvězdný pár americko-francouzská dvojice Raquel Atawová a Martin Fabrice. Duo grandslamových vítězů sice nemá velké ambice, Williamsové se ale přivýdělek může hodit.

V Londýně má totiž průšvih. Ještě než turnaj začal, povedlo se sedmatřicetileté Američance poškodit raketou jeden z kurtů. Od správců All England Clubu za to dostala pokutu 10 tisíc dolarů, v přepočtu tedy asi 228 tisíc korun.

Incident se stal o víkendu před startem travnatého grandslamu, když při tréninku zahodila raketu. Americká hráčka se k trestu zatím nevyjádřila.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy