Wimbledon jí vyhrál ananas, škodovku vyměnila za BMW. Teď Kvitová slaví třicetiny

Petra Kvitová.
Do tří let se ve Fulneku jen motala kolem starších bratrů, kteří také hráli tenis. Chvíli nato vzala poprvé raketu do ruky i ona a už ji jen tak nepustila.
Kvitovou trénoval tatínek, její tenisový um se rozvíjel ohromně rychle a brzy přerostla i Fulnek. Jejího talentu si všimli v Prostějově, kam se stěhovala za lepšími podmínkami.
Bylo jí sotva sedmnáct let, když si odbyla premiéru ve Fed Cupu. Všichni tušili, že se v českém týmu objevil velký talent, o kterém ještě bude slyšet.
Na Wimbledonu 2010 ještě zamačkávala slzy, přitom se dostala do senzačního semifinále, kde prohrála se Serenou Williamsovou.
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
8. 3. 2020 10:32
Připomeňte si kariéru české tenistky Petry Kvitové, která v neděli slaví 30. narozeniny.
 

Právě se děje

před 14 minutami

Commerzbank v rámci úsporných opatření zruší 10 000 pracovních míst, píše německý list

Nový šéf německé banky Commerzbank chce zrušit 10 000 pracovních míst a zavřít stovky poboček. Oba kroky jsou součástí změny strategie banky. Jako první o věci informoval ve čtvrtek německý list Handelsblatt.

Commerzbank v létě hodlala představit novou strategii, včetně dalších úsporných opatření. Na začátku července ale rezignovali na své funkce generální ředitel Martin Zielke a předseda dozorčí rady Stefan Schmittmann, takže se banka rozhodla prezentaci odložit.

Na zrušení 2300 pracovních míst se v prosinci dohodlo nové vedení společnosti s odbory. Agentura Bloomberg už dříve napsala, že nový ředitel Manfred Knof, který se funkce ujal na počátku ledna, a předseda dozorčí rady Hans-Jörg Vetter pracují na ambicióznějším plánu snižování nákladů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy