Video: Rumunka si marně stěžovala na povrch, za moment řvala bolestí. WTA čelí kritice

av av, youtube.com
10. 8. 2018 9:33
Zranění Mihaely Buzarnescuové v Montrealu opět rozjelo debatu o tom, zda tenisové organizace dostatečně chrání zdraví hráček.
Podívejte se, jak se zranila Mihaela Buzarnescuová. | Video: youtube.com

Praha/Montreal - Byly to chvíle hrůzy. Kometa letošní sezony, třicetiletá Rumunka Mihaela Buzarnescuová, ukončila svou pouť montrealským Rogers Cupem tím nejhorším možným způsobem. Ve velkých bolestech, odvážena na vozíku. 

Jen chvíli před incidentem, při kterém si poranila kotník, přitom dvacátá hráčka světového žebříčku upozorňovala umpirovou rozhodčí na příliš vlhký povrch. Sudí však její stížnost nevzala v potaz a vyzvala ji, aby v duelu pokračovala.

Za pár desítek vteřin tohoto rozhodnutí musela hořce litovat, to když rumunská hráčka po špatném došlapu skončila na zemi, zjevně ve velkých bolestech. Buzarnescuovou přiběhla sportovně utěšovat i její ukrajinská soupeřka Elina Svitolinová, lékaři pak hráčce kotník zpevnili, z kurtu ji ale museli odvézt na vozíku.

"Okamžitě mi bylo jasné, že je zle. Byla jsem v šoku. Je hrozné vidět, když se hráči podobným stylem zraní. Snažila jsem se jí pomoci, jen ji trochu uklidnit," svěřila se po utkání třetí nasazená hráčka.

Ačkoli se okamžitě objevily kritické hlasy obviňující organizaci WTA z toho, že dostatečně nechrání zdraví hráček, sama Buzarnescuová se po vyšetření k rozhodnutí umpirové rozhodčí vůbec nevyjádřila. Jen fanoušky informovala o tom, co se jí vlastně přihodilo.

"Dobré zprávy: žádné zlomené kosti. Špatné zprávy: jeden vaz přetržený, dva natažené. Jsem smutná, že nebudu hrát US Open Series, ale budu se snažit zotavit se pro asijskou tour! Všem děkuji za podporu," napsala Buzarnescuová na Twitter.

Rumunka přezdívaná Miki poděkovala také pozorné Svitolinové.

"Děkuji ti Elino za tvou pomoc na kurtu. Brzy budu zpátky, abychom mohly dohrát třetí set," vzkázala s humorem Buzarnescuová, která dost možná doplatila i na náročný program. Před Montrealem totiž ovládla podnik v San José.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy