Video: Rumunka si marně stěžovala na povrch, za moment řvala bolestí. WTA čelí kritice

av av, youtube.com
10. 8. 2018 9:33
Zranění Mihaely Buzarnescuové v Montrealu opět rozjelo debatu o tom, zda tenisové organizace dostatečně chrání zdraví hráček.
Podívejte se, jak se zranila Mihaela Buzarnescuová. | Video: youtube.com

Praha/Montreal - Byly to chvíle hrůzy. Kometa letošní sezony, třicetiletá Rumunka Mihaela Buzarnescuová, ukončila svou pouť montrealským Rogers Cupem tím nejhorším možným způsobem. Ve velkých bolestech, odvážena na vozíku. 

Jen chvíli před incidentem, při kterém si poranila kotník, přitom dvacátá hráčka světového žebříčku upozorňovala umpirovou rozhodčí na příliš vlhký povrch. Sudí však její stížnost nevzala v potaz a vyzvala ji, aby v duelu pokračovala.

Za pár desítek vteřin tohoto rozhodnutí musela hořce litovat, to když rumunská hráčka po špatném došlapu skončila na zemi, zjevně ve velkých bolestech. Buzarnescuovou přiběhla sportovně utěšovat i její ukrajinská soupeřka Elina Svitolinová, lékaři pak hráčce kotník zpevnili, z kurtu ji ale museli odvézt na vozíku.

"Okamžitě mi bylo jasné, že je zle. Byla jsem v šoku. Je hrozné vidět, když se hráči podobným stylem zraní. Snažila jsem se jí pomoci, jen ji trochu uklidnit," svěřila se po utkání třetí nasazená hráčka.

Ačkoli se okamžitě objevily kritické hlasy obviňující organizaci WTA z toho, že dostatečně nechrání zdraví hráček, sama Buzarnescuová se po vyšetření k rozhodnutí umpirové rozhodčí vůbec nevyjádřila. Jen fanoušky informovala o tom, co se jí vlastně přihodilo.

"Dobré zprávy: žádné zlomené kosti. Špatné zprávy: jeden vaz přetržený, dva natažené. Jsem smutná, že nebudu hrát US Open Series, ale budu se snažit zotavit se pro asijskou tour! Všem děkuji za podporu," napsala Buzarnescuová na Twitter.

Rumunka přezdívaná Miki poděkovala také pozorné Svitolinové.

"Děkuji ti Elino za tvou pomoc na kurtu. Brzy budu zpátky, abychom mohly dohrát třetí set," vzkázala s humorem Buzarnescuová, která dost možná doplatila i na náročný program. Před Montrealem totiž ovládla podnik v San José.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy