Ani v Paříži nejsou neomylní. Na trofeji pro vítězku dvouhry žen jsou chyby

ČTK ČTK
9. 6. 2019 14:00
Tenisový svět oslavuje Ashleigh Bartyovou po jejím sobotním triumfu na Roland Garros jako první australskou vítězku Poháru Suzanne Lenglenové od roku 1973, kdy v Paříži triumfovala Margaret Courtová. Podle přehledu šampionek vyrytého do trofeje to ale vypadá, že v roce 1976 vyhrála ještě další Australanka. Sue Barkerová, která antukový grandslam před 43 lety ovládla, je ale ve skutečnosti Britka.
Pohár Suzanne Lenglenové má u roku 1976 chybu. Sue Barkerová totiž nebyla Australanka, ale Britka.
Pohár Suzanne Lenglenové má u roku 1976 chybu. Sue Barkerová totiž nebyla Australanka, ale Britka. | Foto: Reuters

Její životní sportovní úspěch totiž na pařížské trofeji vinou ryteckého šotka doprovází u jména zkratka AUST namísto správného GBR. Není to ale jediná nepřesnost. Hned pod Barkerovou se na poháru vyjímá jugoslávská vítězka Mima Jaušovecová, která je ale chybně zvěčněna jako Jauševecová. Organizátoři už slíbili, že letité omyly napraví.

Dnes třiašedesátiletá Barkerová, v současnosti sportovní moderátorka BBC, v roce 1976 coby vycházející hvězda ve finále na pařížské antuce porazila Češku Renátu Tomanovou 6:2, 0:6, 6:2. O rok později se ve Wimbledonu a na Australian Open dostala do semifinále, grandslamové finále si už ale nikdy nezahrála.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy