reklama
 
 

Ani v Paříži nejsou neomylní. Na trofeji pro vítězku dvouhry žen jsou chyby

9. 6. 2019 14:00
Tenisový svět oslavuje Ashleigh Bartyovou po jejím sobotním triumfu na Roland Garros jako první australskou vítězku Poháru Suzanne Lenglenové od roku 1973, kdy v Paříži triumfovala Margaret Courtová. Podle přehledu šampionek vyrytého do trofeje to ale vypadá, že v roce 1976 vyhrála ještě další Australanka. Sue Barkerová, která antukový grandslam před 43 lety ovládla, je ale ve skutečnosti Britka.

Její životní sportovní úspěch totiž na pařížské trofeji vinou ryteckého šotka doprovází u jména zkratka AUST namísto správného GBR. Není to ale jediná nepřesnost. Hned pod Barkerovou se na poháru vyjímá jugoslávská vítězka Mima Jaušovecová, která je ale chybně zvěčněna jako Jauševecová. Organizátoři už slíbili, že letité omyly napraví.

Dnes třiašedesátiletá Barkerová, v současnosti sportovní moderátorka BBC, v roce 1976 coby vycházející hvězda ve finále na pařížské antuce porazila Češku Renátu Tomanovou 6:2, 0:6, 6:2. O rok později se ve Wimbledonu a na Australian Open dostala do semifinále, grandslamové finále si už ale nikdy nezahrála.

autor: ČTK | 9. 6. 2019 14:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama