reklama
 
 

Trest pro vzteklého Federera rozpoutal kauzu. Komentátor místo něj kritizoval Serenu

13. 11. 2018 12:03
Švýcarský velikán Roger Federer ve svém úvodním vystoupení na londýnském Turnaji mistrů prohrál s Japoncem Keiem Nišikorim a prezentoval se vzteklým výlevem, za který dostal od rozhodčího varování.

Nebyl to Federerův den. Ani náhodou. Nišikori působil jistějším i nebezpečnějším dojmem a po zásluze zvítězil ve dvou setech. Až Švýcar, šestinásobný šampion ATP Finals, ztratil svůj pověstný ledový klid.

Po jednom vítězném míči svého soupeře míček vztekle napálil do publika. Umpirový rozhodčí Damien Steiner neváhal a nejlepšímu tenistovi historie udělil varování. 

Britský komentátor Andrew Castle reagoval po svém: "Nemyslím si, že teď uvidíme nějaký úlet ve stylu Sereny Williamsové, Federer nenazve rozhodčího lhářem a zlodějem."

Pochopitelně odkazoval k incidentu, který měla americká tenistka ve finále grandslamového US Open proti Japonce Naomi Ósakaové. Na varování od sudího Carlose Ramose kvůli nepovolenému koučování reagovala dlouhými protesty i zmíněnými urážkami sudího.

Castleův ironický komentář okamžitě vyprovokoval velké množství reakcí na sociálních sítích. Komentátor v uplynulých dnech sklízí především hněv tenisové veřejnosti, zastání nachází ve výrazné menšině případů.

Odporný, zlý, nesmyslný, ubohý a především zbytečný. Taková jsou nejčastější adjektiva hodnotící kontroverzní výrok. Vybrané tweety si můžete prohlédnout níže.

Sám sedmatřicetiletý Federer po utkání varování, které u něj rozhodně nebývá obvyklé, komentoval takto: "Rozhodčí si myslel, že jsem vzteklý. Ale já jsem nebyl. Vzteklý jsem teď, protože jsem prohrál."

Dvacetinásobný grandslamový vítěz si vzal po nevydařeném vystoupení v pondělí volno a raději netrénoval. Mimochodem, o jeho evidentní nepohodě svědčí tento nevídaný moment z nedělního střetnutí:

V úterý večer bude hrát o naději proti Rakušanu Dominicu Thiemovi, který v úvodním zápase podlehl Jihoafričanovi Kevinu Andersonovi.

Švýcarský tenista ovládl Turnaj mistrů naposledy v roce 2011, tedy před dlouhými sedmi lety. Jeho úžasnou bilanci šesti triumfů může letos v Londýně vyrovnat jednoznačně největší favorit Srb Novak Djokovič. Ten naopak vstoupil do prestižního klání bezproblémovou výhrou nad Američanem Johnem Isnerem.

autor: av | 13. 11. 2018 12:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama