reklama
 
 

Plíšková je jedničkou, teď chce vyhrát grandslam: Šanci mám velkou, tlak si nechci připouštět

Aktualizováno 15. 7. 2017 13:18
Podívejte se na záznam tiskové konference s Karolínou Plíškovou | Video: ČTK
Karolína Plíšková v pondělí usedne na tenisový trůn jako 23. světová jednička v pořadí. Na tiskové konferenci v Praze mluvila o tom, co pro ni takový titul znamená i o nejbližších cílech pro tuto sezonu.

Praha - Tenistka Karolína Plíšková se v pondělí jako první česká hráčka v historii stane světovou jedničkou, posunem do čela žebříčku se ale nechce uspokojit a na pomyslném trůnu by ráda aspoň chvíli zůstala. Pětadvacetiletá rodačka z Loun si za další cíl stanovila získat grandslamový titul, o což je pokusí už na US Open.

Plíšková se posunula na první místo navzdory tomu, že ve Wimbledonu vypadla už ve druhém kole. "Pocit stát se světovou jedničkou je krásný, i když jsem si to představovala trochu jinak, než abych se jí stala na dovolené. Ale vůbec se tam dostat je veliký úspěch," řekla Plíšková na tiskové konferenci v Praze.

"Měla jsem vždy dva cíle - vyhrát grandslam a stát se jedničkou. Teď se mi podařil jeden a doufám, že druhý se mi ještě splní. Poslední grandslam je letos, další čtyři příští rok. Myslím, že šanci mám velkou," dodala.

Přestože se ze třetího místa dostala před Rumunku Simonu Halepovou a Němku Angelique Kerberovou do čela pořadí, nechce se tím uspokojit. "Myslím, že je furt hodně co zlepšovat. Fyzická stránka, pohyb na kurtu není pořád ideální. Jde to pomalu, ale zlepšuje se to. Chci být ještě trochu agresivnější, ale to chce taky čas," uvedla.

"Takže určitě to nebudu brát jako uspokojení, chtěla bych tam (v čele) aspoň chvíli zůstat. Halepová a Kerberová ztrácejí jen pár bodů, nevím, jaký přesně mají turnajový program, ale můžou mě lehce přeskočit. Bude záležet na dalších turnajích," konstatovala Plíšková.

Decentní oslava

Žádné velké oslavy neabsolvovala. "Ten den, co jsem se to dozvěděla, jsem byla na dovolené. Jen včera jsme byly trošku lehce oslavovat se ségrou a s kamarády. V pondělí asi slavit nebudu, jednu skleničku šampaňského už jsem si dala a nebude se k tomu už vracet," dodala.

Naplno věřit, že by se mohla stát jedničkou, začala při French Open. "Proti Halepové mi chyběl jeden set, tak asi až tam. Výsledky za posledních 12 měsíců byly velmi solidní, ale nemyslela jsem, že to bude stačit. V Paříži to bylo hodně blízko a teď to zařídily holky za mě," řekla Plíšková, které pomohlo i to, že suverénní Američanka Serena Williamsová je těhotná.

"Já za to nemůžu, že je těhotná," usmála se Plíšková. "Spousta věcí se sešla. Některé holky obhajovaly dost bodů. Dostala jsem se tam, nebudu řešit, co kdo řekne, neřekne. Vždy se musí trošku sejít i štěstí, ale tak to je," konstatovala.

"Letos můžou být jedničkou první tři čtyři hráčky"

Věří, že na tlak spojený s pozicí světové jedničky je připravena. "Uvidíme, ještě jsem v téhle pozici nebyla, ale o hodně horší to snad už být nemůže. Tolik věcí se nezmění. Uvidím na prvním turnaji, který mě čeká v Torontu, jaké to bude. Umím říkat ne, ale některé věci samozřejmě budu mít na turnajích povinné," uvedla Plíšková.

Na US Open obhajuje finále a v Cincinnati dokonce titul, takže k udržení prvního místa nejspíš bude muset dojít hodně daleko.

"Budu v té situaci poprvé, těžko říct, jak to zvládnu. Myslím, že v Cincinnati by to mohlo být v pohodě i tím, že jsem letos už tři turnaje vyhrála. Hlavní bude US Open, to bude horší. Nebyla jsem ještě v situaci, že bych obhajovala tolik, byl to první grandslam, kde jsem přešla přes třetí kolo. Doufám, že dobře načasuju formu. Ráda bych minimálně zopakovala loňské finále, ale ještě jsem nepřešla ani první kolo," řekla.

V čele žebříčku nebude snadné se udržet i vzhledem k velké vyrovnanosti elitní desítky. "Mám nějaké svoje neoblíbené hráčky, momentálně mě naštěstí neatakují. V desítce je to hodně vyrovnané, každá může porazit každou. Skoro pokaždé se mezi námi zrodí jiný výsledek. Letos můžou být jedničkou první tři čtyři hráčky. Záleží, kdo udělá největší výsledky na největších turnajích," dodala Plíšková.

autoři: Sport, ČTK | 15. 7. 2017 10:12

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama