Tenis je přepych, prohlásila Navrátilová. Do Wimbledonu nepojede poprvé od roku 1973

Sport ČTK Sport, ČTK
3. 4. 2020 14:51
Zrušení Wimbledonu nebylo pro legendární tenistku Martinu Navrátilovou překvapení, protože si neuměla představit, jak by se travnatý grandslam za současné pandemie koronaviru konal.
Martina Navrátilová s trofejí pro vítězku Wimbledonu v roce 1985, kdy získala svůj šestý z celkem devíti triumfů ve dvouhře
Martina Navrátilová s trofejí pro vítězku Wimbledonu v roce 1985, kdy získala svůj šestý z celkem devíti triumfů ve dvouhře | Foto: Reuters

Přesto byla devítinásobná vítězka dvouhry na trávě v All England Clubu smutná, když pořadatelé ve středu zrušení slavného turnaje oznámili.

"Čekala jsem to, ale pořád to je tvrdá rána," řekla třiašedesátiletá Navrátilová ve videorozhovoru pro Tennis Channel s další bývalou světovou jedničkou Tracy Austinovou z USA.

Organizátoři londýnského grandslamu Wimbledon odvolali, jelikož turnaj hraný na trávě není možné jako třeba antukové Roland Garros přesunout. "Je to mrzuté," řekla Navrátilová, která ve Wimbledonu získala titul také sedmkrát i ve čtyřhře a čtyřikrát v mixu.

"Jezdila jsem tam každý rok od roku 1973 a ani jednou jsem nechyběla," podotkla česká rodačka. "Přišla ale tahle pandemie a zastavila celý svět," uvedla.

Tenisová sezona je zatím přerušena do půlky července. Není ale jisté zda se pak rozběhne, nebo bude návrat na kurty ještě odsunut. "Cílová čára je v nedohlednu. Nikdo neví, kdy a jak začít trénovat, ale všichni jsou na stejné lodi," řekla.

Sama si neumí představit, že by ji současná situace zastihla v době, kdy sama hrála. "Chtěla bych strašně hrát, jsem soutěživá s touhou jít si za svým cílem. A teď jste bez možnosti mít před sebou nějakou metu, protože nevíte, co bude."

Podle osmnáctinásobné grandslamové šampionky ve dvouhře je současná situace složitá pro všechny tenisty. "Mladí přicházejí o šanci nabírat zkušenosti a zlepšovat se v soubojích s lepšími," řekla Navrátilová. A poukázala i na situaci hrajících legend Švýcara Rogera Federera či Sereny Williamsové z USA. "Pro hráče, jako jsou oni, je čas nepřítel."

"Tenis je přepych a doufám, že jednou zase uvidíme všechny ty skvělé hráče znovu hrát. Ale teď jsou důležité bezpečnost a zdraví," řekla Navrátilová.

 

Právě se děje

Další zprávy