Štěpánek po zranění zad v Tokiu odstoupil, vzdal i čtyřhru. Teď spoléhá na kouzla profesora Koláře

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 10. 2016 8:29
Radek Štěpánek nenastoupil na turnaji v Tokiu k duelu druhého kola proti Nicku Kyrgiosovi a přišel i o čtyřhru, v níž se měl snažit s Tomášem Berdychem o postup do semifinále. Český tenisový veterán se těšil na souboj generací, místo toho však se zraněním zad rychle míří do Prahy za profesorem Pavlem Kolářem.
Radka Štěpánka odstoupení nepřipraví o návrat do první stovky světového žebříčku.
Radka Štěpánka odstoupení nepřipraví o návrat do první stovky světového žebříčku. | Foto: Reuters

Tokio - Tenista Radek Štěpánek odstoupil kvůli zranění zad z turnaje v Tokiu. Zdravotní problém českého hráče nepustil na kurt k utkání 2. kola proti šestému nasazeného Nicku Kyrgiosovi z Austrálie a vzdát musel i čtyřhru, v níž se měl dnes snažit s Tomášem Berdychem o postup do semifinále.

"Moc mě mrzí, že nedošlo na souboj generací s Nickem. Moje záda si bohužel vybírají daň za letošních 80 zápasů, které se mnou zvládla," uvedl Štěpánek na facebooku. Z Tokia teď co nejdříve zamíří do České republiky. "Nasedám do prvního letadla směr Praha svěřit se do kouzelných rukou profesora Koláře. Věřím, že to nebude trvat dlouho a budu brzy zpět na kurtech," dodal.

Sedmatřicetiletý Štěpánek v Tokiu zvládl kvalifikaci a v hlavní soutěži hladce porazil v prvním kole Francouze Stéphanea Roberta. Ani následné odstoupení jej nepřipraví o návrat do první stovky světového žebříčku, v které byl naposledy loni v březnu a poté z ní vypadl vinou zdravotních problémů a dlouhé pauzy.

Šestý nasazený Kyrgios postoupil bez boje do čtvrtfinále a v něm se utká s Lucemburčanem Gillesem Müllerem, který v prvním kole vyřadil Berdycha. Ve dvou setech si dnes poradil i s Kypřanem Marcosem Baghdatisem.

Tenisový turnaj mužů v Tokiu (tvrdý povrch, dotace 1,506.835 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Kyrgios (6-Austr.) - Štěpánek (ČR) bez boje, Müller (Luc.) - Baghdatis (Kypr.) 6:3, 6:4, Monfils (2-Fr.) - Simon (Fr.) 6:1, 6:4, Karlovič (7-Chorv.) - Tipsarevič (Srb.) 7:6 (11:9), 7:6 (7:5).

Čtyřhra - čtvrtfinále:

Klaasen, Ram (2-JAR/USA) - Berdych, Štěpánek (ČR) bez boje.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Vláda schválila podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle kterého má Česko vrátit asi miliardu za zemědělské dotace

Vláda ve středu schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise z listopadu 2021, podle nějž má Česko vrátit zhruba 44,1 milionu eur (v přepočtu asi 1,08 miliardy korun) zemědělských dotací kvůli jejich nedostatečné kontrole. Potvrdil to mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. Návrh předložil ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).

Žaloba nemá odkladný účinek a podle prováděcího rozhodnutí Evropské komise bude Česko muset částku vrátit do rozpočtu Evropské unie. O dané peníze se tak Česku sníží jiné platby z unijního svazku. Evropská komise původně za chybné čerpání evropských zemědělských dotací v letech 2015 až 2017 vyměřila finanční korekci v přepočtu zhruba 7,5 miliardy korun, státu se ji podařilo snížit ve smírčím řízení. Ministerstvo zemědělství nesouhlasí ani s nižší finanční korekcí, chtělo by ji buď dále snížit, nebo zajistit, aby se dotace nekrátily vůbec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy