reklama
 
 

Siniaková výhru nad oblíbenkyní Šarapovovou oplakala. Ve finále vyzve světovou jedničku Halepovou

Aktualizováno 5. 1. 2018 15:40
Kateřina Siniaková si po roce opět zahraje o titul z turnaje v Šen-čenu. Loňská šampionka v pátečním semifinále vyřadila někdejší světovou jedničku Mariu Šarapovovou 6:2, 3:6, 6:3. Poslední soupeřkou Siniakové v cestě za obhajobou bude aktuální žebříčková jednička Simona Halepová, která si dnes poradila s krajankou Irinou-Camelií Beguovou.

Šen-čen - Hrála proti své ikoně, ale neměla žádný respekt. Kateřina Siniaková v napínavé tenisové bitvě přetlačila Rusku Marii Šarapovovou a postoupila do finále turnaje v Šen-čenu. Má tak stále šanci obhájit loňský triumf.

Češka nastoupila proti ruské superstar absolutně bez respektu, výborně servírovala a ještě lépe si počínala na returnu, kde od prvních míčů bývalou světovou jedničku tlačila a nutila k chybám. Brzy odskočila do vedení 3:1 a brejk nepustila až do konce sady.

Na začátku té druhé si ovšem vybrala slabší chvilku a brzy o servis přišla. I když už nadále byla česká tenistka ve vlastních gemech suverénní, Šarapovová už brejk nepustila a vynutila si rozhodující set.

Ten byl dlouho vyrovnaný, Ruska držela s agilní tenistkou pražské Sparty krok, ale za stavu 3:2 přece jen Siniaková prolomila soupeřce servis a koncovka už patřila jí. Na ukončení utkání potřebovala čtyři mečboly, přitom ten poslední proměnila hodně kuriózně, když v přestřelce od základní čáry podklouzla, ocitla se rukama na zemi, ale přesto výměnu vyhrála.

Siniaková, která se už před zápasem netajila tím, že je pro ni ruská tenistka velkým vzorem a vždy toužila si proti ní zahrát, pak výhru i oplakala. Ve finále, v kterém bude obhajovat titul, vyzve světovou jedničku Simonu Halepovou. Ta vyřadila ve druhém semifinále čtvrtou nasazenou krajanku Irinu-Camelii Beguovou za hodinu a půl 6:1, 6:4.

Halepová se se Siniakovou střetne v sobotu rovnou dvakrát. Obě totiž postoupily i do finále deblové soutěže. Rumunka po boku krajanky Beguové, Češka zase s Barborou Krejčíkovou.

Tenisový turnaj žen v Šen-čenu v Číně (tvrdý povrch, dotace 750.000 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Halepová (1-Rum.) - Beguová (4-Rum.) 6:1, 6:4, Siniaková (6-ČR) - Šarapovová (Rus.) 6:2, 3:6, 6:3.

Čtyřhra - semifinále:

Krejčíková, Siniaková (1-ČR) - Kerkhoveová, Marozavová (Niz./Běl.) 7:5, 3:6, 10:4.

autor: Sport | 5. 1. 2018 11:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama