Serena před útokem na rekord na US Open: Šílené podmínky, bude to psychicky náročné

ČTK ČTK
22. 8. 2020 10:32
Tenistka Serena Williamsová je přesvědčená, že neúčast řady předních hráček nijak nesníží hodnotu jejího případného triumfu na US Open. Osmatřicetiletá Američanka bude ve Flushing Meadows usilovat o 24. grandslamový triumf, kterým by vyrovnala rekord Australanky Margaret Courtové.
Serena Williamsová na turnaji v Aucklandu.
Serena Williamsová na turnaji v Aucklandu. | Foto: ČTK

US Open odstartuje 31. srpna, ale kvůli obavám z nákazy koronavirem odřeklo účast šest tenistek z první desítky světového žebříčku včetně obhájkyně Biancy Andreescuové a světové jedničky Ashleigh Bartyové.

Williamsové se tak naskytla snazší cesta k zisku prvního grandslamového triumfu od roku 2014.

Bývalá první hráčka světa míní, že jejich absence hodnotu jejího případného úspěchu nijak nesníží. "Pořád musíte vyhrát na kurtu. A je jedno, jestli potom u vaší výhry bude hvězdička," citovala Williamsovou agentura Reuters. "Myslím, že hvězdičku by měla mít celá sezona, protože něco podobného jsme nezažili," uvedla.

"Je to pro nás historická lekce a bez ohledu na okolnosti bude u letošního ročníku US Open hvězdička, protože v takových podmínkách se ještě nikdy nehrál," řekla Williamsová.

"Naopak si myslím, že když vyhrajete, tak si řeknete: Páni, vyhrála jsem v šílených podmínkách bez fanoušků, ve sterilním prostředí. Psychicky to možná bude náročnější než dřív," dodala.

Williamsová se US Open zúčastní i přesto, že také ona má s ohledem na dlouhodobé zdravotní komplikace obavy z koronaviru. Během turnaje proto nebude bydlet v hotelu pro hráčky, ale pronajala si dům.

"V hotelu jsem nechtěla být kvůli potížím s plícemi, zbytečně bych riskovala. V domě to mám víc pod kontrolou, nemusím na to myslet a můžu se soustředit jen na výkon," prohlásila.

 

Právě se děje

Další zprávy