Siniakovou v boji o finále zradilo zdraví, zápas musela skrečovat

před 2 hodinami
Tenistka Kateřina Siniaková se na turnaji v Kuang-čou o titul ve dvouhře nepopere. První nasazená hráčka, která má v neděli nastoupit do finále čtyřhry, musela dnešní semifinále se Srbkou Olgou Danilovičovou za stavu 6:4, 4:6 a 3:4 skrečovat kvůli zdravotním problémům.
Kateřina Siniaková
Kateřina Siniaková | Foto: Reuters

Siniaková měla od začátku zápasu problémy. V úvodní sadě se nechala ošetřit za stavu 0:3 a poté otočila skóre na 5:3.

Ve druhém setu měla navrch Danilovičová a jako první na turnaji sebrala osmadvacetileté olympijské vítězce set.

Siniaková před rozhodující třetí sadou zamířila do šaten a poté se za stavu 3:4 opět nechala ošetřit. Do zápasu se poté už nevrátila a přišla o šanci zahrát si první finále od triumfu v Nan-čchangu loni v říjnu, kde získala pátý singlový titul.

V Kuang-čou by měla Siniaková nastoupit ještě ve finále čtyřhry. V něm deblovou světovou jedničku a domácí tenistku Čang Šuaj v neděli čeká polsko-maďarská dvojice Katarzyna Piterová, Fanny Stollárová.

Tenisový turnaj žen v Kuang-čou v Číně (tvrdý povrch, dotace 267.082 dolarů):

Dvouhra - semifinále: Danilovičová (Srb.) - Siniaková (1-ČR) 4:6, 6:4, 4:3 skreč.