Querreyho blamáž udělala radost Čiličovi a Dimitrovovi. Oba se kvalifikovali na Turnaj mistrů

ČTK ČTK
25. 10. 2017 8:17
Grigor Dimitrov a Marin Čilič jsou dalšími jistými účastníky Turnaje mistrů. Na turnaji tak zbývá obsadit už jen dvě místa.
Grigor Dimitrov
Grigor Dimitrov | Foto: Reuters

Londýn - Grigor Dimitrov si jako první bulharský tenista zahraje na Turnaji mistrů. Na závěrečný podnik sezony ATP Tour v Londýně se nově kvalifikoval také Chorvat Marin Čilič. Oběma dala jistotu úterní porážka dalšího adepta Američana Sama Querreyho v prvním kole turnaje ve Vídni. Turnaj mistrů zná už šest z osmi účastníků.

Čilič se na něm představí potřetí, v roce 2014 i loni vypadl ve skupině. "Je to pro mě další úžasný úspěch dostat se potřetí během čtyř let do Londýna. Byl to jeden z mých cílů na začátku sezony a jsem rád, že se to povedlo," uvedl letošní finalista Wimbledonu.

Dimitrovovi pomohly k premiérové účasti tři turnajové tituly včetně srpnového triumfu v Cincinnati, kde vybojoval nejcennější vítězství v kariéře.

Jistotu startu v Londýně mají také Španěl Rafael Nadal, Švýcar Roger Federer, Němec Alexander Zverev a Rakušan Dominic Thiem. Turnaj mistrů se uskuteční od 12. do 19. listopadu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy