Querreyho blamáž udělala radost Čiličovi a Dimitrovovi. Oba se kvalifikovali na Turnaj mistrů

ČTK ČTK
25. 10. 2017 8:17
Grigor Dimitrov a Marin Čilič jsou dalšími jistými účastníky Turnaje mistrů. Na turnaji tak zbývá obsadit už jen dvě místa.
Grigor Dimitrov
Grigor Dimitrov | Foto: Reuters

Londýn - Grigor Dimitrov si jako první bulharský tenista zahraje na Turnaji mistrů. Na závěrečný podnik sezony ATP Tour v Londýně se nově kvalifikoval také Chorvat Marin Čilič. Oběma dala jistotu úterní porážka dalšího adepta Američana Sama Querreyho v prvním kole turnaje ve Vídni. Turnaj mistrů zná už šest z osmi účastníků.

Čilič se na něm představí potřetí, v roce 2014 i loni vypadl ve skupině. "Je to pro mě další úžasný úspěch dostat se potřetí během čtyř let do Londýna. Byl to jeden z mých cílů na začátku sezony a jsem rád, že se to povedlo," uvedl letošní finalista Wimbledonu.

Dimitrovovi pomohly k premiérové účasti tři turnajové tituly včetně srpnového triumfu v Cincinnati, kde vybojoval nejcennější vítězství v kariéře.

Jistotu startu v Londýně mají také Španěl Rafael Nadal, Švýcar Roger Federer, Němec Alexander Zverev a Rakušan Dominic Thiem. Turnaj mistrů se uskuteční od 12. do 19. listopadu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Jihlavě narazil vlak do lokomotivy, oba stroje vykolejily

Na nádraží v Jihlavě se srazil nákladní vlak s lokomotivou kvůli nedodržení zákazu jízdy. Oba stroje vykolejily, nikdo se nezranil. Provoz na Trati Brno - Jihlava byl v úseku Jihlava - Luka nad Jihlavou zastavený. Podle informací na webu Českých drah bude obnovený nejdřív po 12:00.

Nehoda se podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala stala v 6:00. "Došlo tam k nedovolené jízdě nákladního vlaku kolem návěsti zakazující jízdu a následné srážce s odstavenou lokomotivou a vykolejení," řekl Drápal. Škoda zatím nebyla vyčíslená.

Zdroj: ČTK
Další zprávy