Umí být mimo, řekla Plíšková o soupeřce. Poslední zápas nevypustí. Jde o dost bodů i peněz, ujistila

Sport Sport
24. 10. 2017 21:01
Karolína Plíšková je jistou semifinalistkou Turnaje mistryň. Ve dvou zápasech ztratila jen osm her.
Karolína Plíšková v utkání s Garbině Muguruzaovou. | Video: Asociated Press

Singapur - Jako neomylný stroj zatím působí na Turnaji mistryň Karolína Plíšková.

Česká tenistka vyhrála úvodní dva zápasy, v obou případech jasným poměrem 6:2, 6:2. Po sedminásobné grandslamové šampionce Venus Williamsové si stejně důrazně vyšlápla na držitelku dvou grandslamových titulů Garbině Muguruzaovou.

Po utkání, které jí zajistilo postup do semifinále z prvního místa ve skupině, ale svůj výkon nijak nepřeceňovala. Naopak, spíše mluvila o tom, jak se její soupeřce duel nepovedl.

"Myslím, že ona umí být občas docela mimo, dnes to byl pravděpodobně právě jeden z těch jejích dnů," prohlásila na adresu světové dvojky, kterou porazila posedmé z devíti vzájemných duelů. Poté svůj poměrně ostrý komentář přece jen trochu upravila. "Mimo bývá někdy každý," ujasnila novinářům na tiskové konferenci. 

Plíškové se dokonale povedlo poučit se z posledního střetnutí s rodačkou z Venezuely. V srpnu v Cincinnati proti ní uhrála jen pět her. Teď hodlala udělat vše pro to, aby to bylo naopak. A povedlo se.

"Už kvůli tomu jsem chtěla být stoprocentně připravená od prvního míče. Nechtěla jsem jí dát šanci a to se podařilo, v obou setech jsem se dostala do vedení 3:0. Což je pro moje sebevědomí skvělá věc," řekla světová trojka.

Ze své hry po utkání vyzdvihla zejména servis. Ten jí zatím na turnaji píše, i když je povrch v singapurské hale spíše pomalejší.

"I když netrefím kdovíjak parádní první servis, tak z něj pořád můžu získat fiftýn. Na jiném povrchu se to odrazí soupeřce do ruky a přijde dobrý return. Tady se to zatím neděje," podivovala se Plíšková. 

Vyjádřila velkou spokojenost s tím, že si zajistila postup už po druhém utkání a vyhne se tak psychicky náročnému rozhodujícímu duelu ve skupině. "Za to jsem opravdu šťastná, protože v loňském roce to pro mě bylo hodně stresující," připomněla neúspěch proti Polce Agnieszce Radwaňské.

Navíc věří, že dva skvěle zvládnuté zápasy ihned po sobě jí dodají další dávku sebevědomí. "To mě vždycky posílí, tak doufám, že to tak bude i tentokrát," prohlásila.

Závěrečný čtvrteční duel Bílé skupiny proti Lotyšce Jeleně Ostapenkové rozhodně nehodlá vypustit. "Bylo by hezké vyhrát všechny tři zápasy ve skupině. A taky tam půjde o hodně bodů i peněz," řekla česká tenistka. 

Kdo ví, třeba bude výhra nad Ostapenkovou dalším krůčkem k postu světové jedničky, který je pro Plíškovou těsně před koncem sezony stále ve hře. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 4 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy