Podrážděná Rybakinová nazvala WTA cirkusem. Musí hrát proti české hrozbě

av av
24. 9. 2023 10:58
Jelena Rybakinová se ostře pustila do vedení ženské tenisové organizace WTA. Pátá nejlepší hráčka světa doplatila na nejasnou aplikaci pravidel a na turnaji v Tokiu na poslední chvíli zjistila, že musí navzdory svému žebříčkovému postavení nastoupit už do prvního kola, navíc proti nebezpečné Češce.
Elena Rybakinová.
Elena Rybakinová. | Foto: Reuters

Moskevská rodačka se po svém triumfu na loňském Wimbledonu a následném finále letošního Australian Open etablovala jako členka takzvané velké trojky, pravidelně však vyjadřuje frustraci z toho, že se jí od turnajových organizátorů nedostává takového respektu jako Aryně Sabalenkové, Ize Šwiatekové či americkým hvězdám Coco Gauffové a Jessice Pegulaové.

Na více turnajích nebyla spokojena se svým nasazením na největší dvorce a nyní, zdá se, její pohár trpělivosti přetekl.

Ve svém instagramovém příspěvku pomocí emotikonů označila vedení WTA za klauny a celou organizaci za cirkus. 

Na turnaji v Tokiu, který začíná v pondělí, má Rybakinová plnit roli nasazené trojky. V systému, kde čtyři nejlepší hráčky dostávají vstupenku rovnou do druhého kola, zůstala přesto opomenutá. Doplatila na speciální pravidlo.

Ve specifických případech totiž takzvaný volný los preferuje hráčky, které došly na předchozím turnaji do semifinále a mají tedy časové potíže přemístit se rychle do destinace dalšího turnaje.

V Tokiu proto půjdou rovnou do druhého kola dvě nejvýše nasazené Iga Šwiateková a Jessica Pegulaová, které doplní Francouzka Caroline Garciaová a Řekyně Maria Sakkariová - hráčky cestující do Japonska až z mexické Guadalajary.

"Díky za změnu pravidel na poslední chvíli. Skvělé rozhodnutí od WTA, jako obvykle," napsala podrážděná Rybakinová na své sítě.

V prvním kole velkého turnaje v japonské metropoli naturalizovaná Kazaška vyzve nebezpečnou Češku Lindu Noskovou, která to v osmnácti letech dotáhla už na 41. místo světového žebříčku.

Obě tenistky se dosud na okruhu utkaly jednou, ve druhém kole letošního Roland Garros vyhrála favoritka 6:3, 6:3.

Nosková bude v Tokiu jedinou českou zástupkyní, Markéta Vondroušová a Karolína Plíšková se v pátek odhlásily.

Na souběžně hraném turnaji v čínském Nigbu bude plnit úlohu nasazené jedničky Petra Kvitová, představí se i Kateřina Siniaková a Linda Fruhvirtová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy