Plíšková si naordinovala tři týdny volna a odešly jí svaly. Teď příprava pořádně bolí, přiznává

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
9. 12. 2017 7:04
Bývalá světová jednička Karolína Plíšková za sebou nejtěžší část zimní přípravy a vyhlíží zápasy v české tenisové extralize. Tam teprve naplno rozjede spolupráci s novým koučem Tomášem Krupou.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Sotva si stihla odpočinout a už zase dře. Tenistka Karolína Plíšková má za sebou dva týdny ostré přípravy a už vyhlíží první zápasy v extralize. S novým koučem trenérem Tomášem Krupou se ale teprve seznamuje.

"Začali jsme teprve v pondělí. Teď teprve přibudou nějaké sparingy, pak extraliga, už mě viděl hrát hodněkrát, takže ho asi nic nepřekvapí," řekla Plíšková novinářům při otvírání nové haly ve Vista resort & clubu, kde si zahrála exhibici po boku Jana Kollera proti Patriku Bergerovi a Bohdanu Ulihrachovi a slavila vítězství.

"Čekala jsem, že bude Honza hrát o hodně hůř. Je vidět, že chodí trénovat, pro mě to byl dobrý parťák. Patrikovi to zase tolik nešlo, nehraje tak často, ale pro diváky to určitě bylo zábavné," culila se rodačka z Loun.

Příprava je pro ni teď náročná, slovenské kondiční duo Ivan Trebatický a Martin Nosko ji nyní dávalo dva týdny zabrat. "Chtěla bych už říct, že jsem tak nějak u konce, ale pár dní mi ještě chybí. To nejtěžší mám ale za sebou. Teď už to pro mě bude příjemnější, protože tam budou zápasy, a pak už 21. prosince odlétám na exhibici do Thajska," řekla.
 
Po Turnaji mistryň si totiž dala delší volno, než původně plánovala a manko bylo znát. "Odešly mi svaly. Hodně jsem teď proto běhala, dělala dřepy, fitko, abych se zase dostala do formy."

Přesně po roce zažívá zimní přípravu s novým trenérem, po Davidu Kotyzovi se ji pokusí nakopnout do nové sezony Krupa. "V tomhle je to podobné, ale těžko se to porovnává. Loni jsme neměla přípravu skoro žádnou, protože jsem byla nemocná. Hlavně, že teď jsem zdravá, je kolem mě hodně nemocných, ale snad to zvládnu a odletím v pořádku," přeje si. Její sestra Kristýna totiž momentálně laboruje s angínou. 

S Krupou už měli první poradu o tom, co od sebe očekávají, i když to hlavní si musí odpracovat na kurtu ona sama. "Máme nějaké cíle, hlavně grandslamy. Ale víc jsme si neříkali. Zatím jen můžu říct, že mě tenhle první týden hodně bolel, je to tvrdý," dodala Plíšková.

Během Vánoc odehraje Plíšková exhibici v Thajsku, hned na začátku ledna ji pak čeká první turnaj v Brisbane.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy