Plíšková postoupila v San Diegu přes Dolehideovou do druhého kola

11. 10. 2022 23:32
Karolína Plíšková postoupila na turnaji v San Diegu do druhého kola. Česká tenistka na úvod zdolala Američanku Caroline Dolehideovou 6:3, 6:4 a o místo ve čtvrtfinále se utká s Donnou Vekičovou. Chorvatská hráčka vyřadila nasazenou pětku Marii Sakkariovou z Řecka po výhře 7:6, 6:1.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Plíšková na rozdíl předchozího startu v domácím prostředí v Ostravě v Kalifornii vstup do turnaje zvládla. Úvodní set proti soupeřce z kvalifikace vyhrála 6:3, ve druhém ale musela s Dolehideovou svést vyrovnaný souboj. Američance sice utekl začátek setu a po dvou ztracených servisech prohrávala už 0:3, ani Plíšková pak ale neudržela podání. Nechala Dolehideovou se znovu přiblížit, těsný náskok ale nakonec uhájila až do konce.

Tenisový turnaj žen v San Diegu (tvrdý povrch, dotace 757.900 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: Karolína Plíšková (ČR) - Dolehideová (USA) 6:3, 6:4, Vekičová (Chorv.) - Sakkariová (5-Řec.) 7:6 (7:3), 6:1, Collinsová (USA) - Garciaová (7-Fr.) 6:2, 7:6 (7:4), Vandewegheová - Keninová (obě USA) 6:1, 1:6, 6:4, Trevisanová (It.) - Osoriová (Kol.) 6:3, 6:4, Chiricová - Riskeová (obě USA) 1:6, 7:5, 7:6 (7:5), Andreescuová (Kan.) - Samsonovová (Rus.) 7:6 (7:1), 4:6, 6:2.