Plíšková o rivalitě se Strýcovou: Předvádí všechno možné, nikdy s ní nechci prohrát

av av
16. 6. 2020 10:03
Už ve třech zápasech v řadě nedokázala Barbora Strýcová získat proti krajance Karolíně Plíškové ani jediný set. Sérii nezdarů proti současné české jedničce nepřerušila ani v pondělí na Štvanici.
Video: O2 TV Sport

Před dvěma týdny na Livescore Cupu povolila světová trojka své zkušenější kolegyni pouhých šest her. Včera v rámci týmového Tipsport Elite Trophy ještě o jeden gem méně. 

I když se hrálo na antuce, podmínky hovořily jasně pro Plíškovou.

"Podmínky pro mě ideální, létalo to hodně rychle. Pro Báru to moc dobré nebylo, pro mě zase ano," pochvalovala si po výhře 6:2, 6:3 v rozhovoru pro O2 TV Sport.

Plíšková uznala, že její zápasy proti Strýcové mají zvláštní auru, mezi oběma tenistkami je cítit velká rivalita.

"Asi jsme byly zápasem dne. Bára tam předvádí všechno možné, takže lidi na ni vždycky přijdou. Já s ní nikdy nechci prohrát a myslím si, že ona se mnou taky ne, takže to má takový správný tenisový náboj," podotkla.

Nadstandardní prestiž mezi obě elitní české tenistky dost možná zasela událost z října 2017. Strýcová tehdy oznámila, že její kouč Tomáš Krupa odchází trénovat právě Plíškovou, a šťastná z toho nebyla, zejména tedy ze způsobu, jakým se o změně dozvěděla.

"Ona si ho vyžádala, tak ho má. Vím, že to je se mnou těžké, jsem emotivní člověk, ale zasloužím si ukončení spolupráce líp. To mě ranilo a bude dlouho mrzet," vyprávěla.

Plíšková jí zavolala po US Open. "Že se rozešla s Kotyzou a že mi chce něco říct. Že chce mého trenéra a manažer mu jel dát nabídku." 

Strýcová tehdy byla naštvaná jak na Krupu, tak na Plíškovou s jejím manažerem Michalem Hrdličkou. "Největší roli a rozhodnutí udělal trenér, který mě zklamal. A Karolína s panem Hrdličkou, to je Karolína s panem Hrdličkou," hlesla Strýcová.

Spolupráce mezi Plíškovou a Krupou nakonec nesplnila očekávání a netrvala ani rok. Ostří konfliktu pochopitelně otupil čas, zvýšená motivace obou tenistek ve vzájemných duelech ale zůstala. 

Plíšková a Strýcová spolu dosud odehrály sedm duelů a stav je jednoznačný - 6:1. Jediné vítězství té zkušenější z nich se zrodilo před čtyřmi lety na trávě v anglickém Birminghamu. Set pak dokázala Strýcová soupeřce sebrat ještě v osmifinále Australian Open před dvěma lety.

Tipsport Elite Trophy

Všechny zápasy nabídnou stanice O2 TV Sport a O2 TV Tenis v přímém přenosu. Přímo ze Štvanice bude komentovat Vojtěch Bidrman a Martin Štefl, pozápasové ohlasy přinese reportérka Andrea Sestini Hlaváčková. Diváci se mohou těšit také na studio pod vedením Jiřího Baumruka, ve kterém se role tenisové expertky ujme Klára Suchoň Koukalová.

Štvanický charitativní turnaj Tipsport Elite Trophy mezi černým týmem Karolíny Plíškové a růžovým týmem Petry Kvitové skončí dnes posledními zápasy.

Tým Plíškové vede o jediný bod. Začíná se ve 12 hodin, nejprve se utkají Kristýna Plíšková s Lindou Fruhvirtovou, poté Karolína nastoupí proti Jekatěrině Alexandrovové. Následovat bude duel Markéty Vondroušové s Barborou Krejčíkovou a závěrečná čtyřhra Karolín Plíškové s Muchovou proti Barborám Strýcové s Krejčíkovou.

Každý odehraný fiftýn je oceněn 50 korunami od organizátora, které následně zdvojnásobí Nadace Tipsport. Vítězný tým obdrží po celé čtyřdílné sérii šek s částkou, kterou věnuje na charitativní využití podle vlastního uvážení.

Podívejte se na pondělní rozhovor s Karolínou Plíškovou:

Video: O2 TV Sport
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy