Plíšková na výhru nad Kvitovou ve Stuttgartu nenavázala, vypadla se Samsonovovou

21. 4. 2022 18:07
Tenistka Karolína Plíšková prohrála ve druhém kole antukového turnaje ve Stuttgartu 4:6, 4:6 s Ruskou Ljudmilou Samsonovovou. Světová sedmička tak v šestém zápase sezony, do níž po prosincové zlomenině ruky vstoupila až v březnu, utrpěla čtvrtou porážku.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Turnajová šestka Plíšková ve středu v 1. kole vyhrála prestižní souboj s dvojnásobnou wimbledonskou šampionkou Petrou Kvitovou, na třísetové vítězství nad krajankou dnes ale nenavázala.

Zápas s 31. hráčkou světa Samsonovovou se lámal v devátém gamu prvního setu za stavu 4:4. Třicetiletá Plíšková v něm udělala čtyři dvojchyby a poprvé ztratila servis. O sedm let mladší Ruska brejk potvrdila, získala první set a pohodu si přenesla do úvodu druhé sady, v níž okamžitě vzala Plíškové další podání.

Výhodu brejku si Samsonovová udržela až do konce. Česká tenistka měla největší šanci na srovnání stavu v osmém gamu, kdy se dostala ke třem brejkbolům, ale ani jeden nevyužila. Zatím tak Plíšková letos marně čeká na dva vyhrané zápasy za sebou.

Tenisový turnaj žen ve Stuttgartu (antuka, dotace 611.210 eur):

Dvouhra - 2. kolo: Samsonovová (Rus.) - Karolína Plíšková (6-ČR) 6:4, 6:4, Badosaová (2-Šp.) - Rybakinová (Kaz.) 6:2, 4:6, 7:6 (7:4), Sabalenková (3-Běl.) - Andreescuová (Kan.) 6:1, 3:6, 6:2, Džabúrová (7-Tun.) - Kasatkinová (Rus.) 6:3, 6:3.