reklama
 
 

Pachatele útoku na Kvitovou stále nedopadli, prostějovský klub vypsal odměnu

4. 1. 2017 9:54
Mateřský tenisový klub Petry Kvitové v Prostějově vypsal odměnu 100 000 korun pro toho, kdo dovede kriminalisty na stopu pachatele, který ji okradl a pořezal.

Prostějov – Od loupežného přepadení Petry Kvitové uběhly už více než dva týdny, ale pachatel, který elitní českou tenistku pořezal na levé ruce, stále nebyl dopaden.

I proto se mateřský klub české tenistky rozhodl, že k vypátrání pachatele pomůže vypsáním stotisícové odměny, která povede k dopadení násilníka.

"Na dopadení pachatele přispějí úplně všichni členové našeho klubu, od hráčů přes trenéry, správce kurtů až po vrátné. Všichni tady máme Petru moc rádi, tím, co se stalo, jsme otřeseni, a uvítáme, když třeba i díky této odměně policie toho, kdo si dovolil s nožem na bezbrannou dívku, co nejrychleji dopadne,” uvedl majitel klubu Miroslav Černošek.

"Za možné pachatele odpovídající zveřejněnému identikitu či popisu bylo označeno i několik osob s kriminální minulostí. V současné době na případu usilovně pracuje maximální možný počet policistů, kteří pečlivě vyhodnocují všechny získané poznatky a informace. Několik osob jsme již prověřili a vyloučili," řekl ČTK mluvčí v úterý odpoledne.

Zatím neznámý pachatel Kvitovou přepadl 20. prosince loňského roku v jejím prostějovském bytě a při útoku ji pořezal na levé ruce, tedy té, ve které česká tenistka drží raketu.

Kvitová proto pár hodin po útoku absolvovala operaci ve specializovaném zařízení  ve Vysokém nad Jizerou. Operace proběhla úspěšně a podle vyjádření tiskového zástupce tenistky Karla Tejkala probíhá rekonvalescence podle plánu.

"Zatím nejsou žádné komplikace či nepředvídané překážky. Petra postupně rozcvičuje prsty, čeká na vyndání stehů a začala zvolna s kondičním cvičením, aby tělo bylo připraveno na zátěž," uvedl Tejkal.

autor: Sport | 4. 1. 2017 9:54

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama