Česká senzace, hra stínů i módní výstřelky. To jsou nejlepší snímky z tenisové Paříže

Markéta Vondorušová byla pro české fanoušky největší hrdinkou leotšního French OPen.  Ikd yžs voji cetu tunajem nezavršila triumfem, už finálová účast je pro 19letou tenistku velkým úspěchem.
Rafael Nadal potvrdil, že je králem antuky na Roland Garros. Letos si připsal vítězství číslo dvanáct.
Paříž byla plná hry světel a stínů...
... i lásky. Do hlediště zamířili také hokejista P. K. Subban a dnes už bývalá špičková sjezdařka Lindsey Vonnová.
Ashleigh Bartyová vybojovala pro rodnou Austrálii  první pařížský triumf v ženském singlu od roku 1973.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
11. 6. 2019 9:30
Prohlédněte si nejhezčí fotografie z letošního French Open, které na kurtech Rolanda Garrose vyvrcholilo víkendovými finálovými zápasy.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 9 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy