Nedokážu mluvit s Bohem, protestovala Williamsová při porážce od Slovenky

Sport Sport
17. 5. 2021 18:36
Venus Williamsová vypadla na turnaji v italské Parmě hned v prvním kole, nad její síly byla Slovenka Anna Karolína Schmiedlová. Zkušená Američanka při porážce zaujala rozmluvou s umpirovým rozhodčím.
Venus Williamsová.
Venus Williamsová. | Foto: Reuters

Čtyřicetiletá tenisová šampionka na okruhu prohrála čtvrtý zápas za sebou. Po nezdarech na Australian Open, v Miami a v Madridu si chuť nespravila ani v Parmě.

Se Schmiedlovou prohrála sedminásobná grandslamová vítězka a 102. hráčka současného žebříčku po setech 7:5, 2:6, 2:6. 

Williamsová, která v červnu oslaví už jednačtyřicáté narozeniny, v prvním setu odvrátila tři setboly a blýskla se obratem z nepříznivého stavu 2:5. Potom už ale na slovenskou sokyni nestačila.

Před zraky své mladší sestry Sereny, jež naopak v prvním kole uspěla a čeká ji souboj s Češkou Kateřinou Siniakovou, si Venus neodpustila jednu nevšední diskusi s rozhodčím. Na vině byl vítr, který Američance komplikoval nadhoz při servisu.

Williamsová dostala varování za nedodržení časového limitu ve chvíli, kdy čekala na to, až se vítr uklidní. Došla si tedy za rozhodčím a upozornila ho na to, že zkrátka neumí větru či dešti poručit.

"Boha neovlivním. Chci jen říct, že fouká vítr a já s tím prostě nic neudělám. Nedokážu ovlivnit Boha, mluvit s ním," marně vysvětlovala Američanka, od jejíhož posledního z pěti wimbledonských triumfů letos uplyne už třináct let.

"Řekni to jemu," vyzvala nakonec sudího a prstem symbolicky ukázala k nebi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy