Nechyběl mi tenis ani nikdo z hráčů, přiznal Kyrgios. A rozhodčího poučil o hodinách

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
4. 2. 2021 20:46
I když se od února neukázal na žádném z turnajů, stejně o sobě dal australský tenista Nick Kyrgios pořádně vědět. Skrze sociální sítě kritizoval tenisty za nedodržování opatření, opíjel se v přímém přenosu a přiznal občasné stavy úzkosti. Po návratu na kurty bouřlivák z Canberry prohlásil, že mu tenis v době koronaviru vůbec nechyběl.
Nick Kyrgios.
Nick Kyrgios. | Foto: Reuters

Od března, kdy se tenisový svět zastavil kvůli pandemii koronaviru, se pětadvacetiletý australský tenista zavřel doma a nevystrčil nos ze země ani poté, co se turnaje - byť v omezené míře - zase rozběhly. Asi pět měsíců prý nevzal raketu do ruky.

"Nebudu lhát, tenis mi moc nechyběl. Jsem soutěživý a soutěžím ve všem, co dělám. Hrál jsem na počítači a podobně," řekl Kyrgios po návratu na kurty v domácím Melbourne.

Během loňského roku si nebral servítky a udělal si nepřátele ze spousty protihráčů, které na dálku popichoval za jejich prohřešky proti hygienickým opatřením. Jeho kousavým tweetům neunikla ani světová jednička, Srb Novak Djokovič.

"Abych byl upřímný, moc mi nechyběli ani lidi kolem, kromě australských kluků a pár dobrých kamarádů," krčí rameny známý bouřlivák, kterému je prý jedno, kolik nových nepřátel si svými výroky udělal.

V Austrálii ale spíše fanoušky sbíral. Nabízel se například jako dobrovolník pro rozvoz jídla pro lidi v karanténě, pro fanoušky dělal na sociálních sítích pravidelné on-line přenosy. 

"Loňský rok byl šílený a já měl štěstí, že jsem ho mohl strávit s rodinou a přáteli. Dokonale jsem si psychicky odpočinul a jsem zase připravený," uvedl momentálně 47. hráč světa.

Má za sebou první dva vítězné zápasy v přípravném turnaji před Australian Open a i přes drobné zdravotní komplikace s kolenem je se svou hrou spokojený. 

"Přijde mi, že hraju dobře. Nikdo pořádně neví, kdo je ve formě a kdo ne. Budu to brát den po dni a co nejvíc si to užívat," prohlásil.

Jestli něco v jeho hře zůstalo, jsou to dělové rány v paži. Vždyť jen takový servis nyní posílá k soupeři rychlostí 220 kilometrů za hodinu.

Právě kvůli podání se ale už stihl i pohádat s rozhodčím, který ho napomenul, že mu příprava mezi fiftýny trvá příliš dlouho. 

"Tohle je můj pohyb, takhle já zahajuju servis. Díval jsem na hodiny, začínal jsem podání v době, kdy utíkaly poslední tři vteřiny. Koukám, že tady má někdo pocit, že tenis je jen o rozhodčích," rozčílil se Kyrgios. 

Pak se ale uklidnil, nad krajanem Harrym Bourchierem vyhrál i druhý set a postoupil do osmifinále grandslamové generálky. V něm na něj čeká Chorvat Borna Čorič, což bude hodně pikantní duel, protože záhřebský tenista byl jedním z těch, kdo schytal loni na sítích od Kyrgiose tvrdou kritiku. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Ministerstvo financí připravilo návrh na regulaci cen paliv

Marže na čerpacích stanicích v červenci výrazným způsobem vzrostly. Ministerstvo financí poslalo do užšího připomínkového řízení návrh možné regulace cen pohonných hmot, aby byl k 1. září připraven k podpisu. Ministerstvo sleduje nezvyklé chování na některých místech, a podá proto k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže podnět k prošetření. Ve čtvrtek o tom informovalo v tiskové zprávě.

"Po zavedení monitoringu cen se ceny držely pod průměrem roku 2021, a to i v měsících květnu a červnu, kdy ceny na čerpacích stanicích rostly vlivem vývoje na evropské burze. Ceny pohonných hmot začaly v měsíci červenci klesat. Přesto ministerstvo financí sledovalo, že v měsíci červenci výrazným způsobem vzrostla marže na čerpacích stanicích," uvedlo ministerstvo.

Sledovaná marže distributorů paliv a čerpacích stanic v červenci dosáhla u nafty 5,40 koruny za litr, a u benzinu Natural 95 dokonce 5,60 koruny za litr. Průměrná marže v loňském roce činila 3,39 koruny u nafty a 2,55 koruny u benzinu.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Omezení vstupu do parku České Švýcarsko se v případě nutnosti může prodloužit

Ministerstvo životního prostředí je v případě nutnosti připraveno prodloužit omezení vstupu do národního parku České Švýcarsko, kde požár zasáhl 1060 hektarů, řekla ve čtvrtek novinářům ministryně Anna Hubáčková (za KDU-ČSL). Opatření jsou platná zatím do 31. srpna. Drony v parku každý den nacházejí možná rizika vzniku ohnisek požáru, na místě jsou stále desítky hasičů.

S monitorováním území pomáhá armáda. Jen za středu podle Hubáčkové drony signalizovaly 33 míst, u nichž je možné, že se rozhoří, a je nutné je sledovat. Místa, která jsou ohrožena požárem, jsou většinou ve špatně přístupných oblastech.

Odborníci mapují, co je možné zpřístupnit. Kontrolují cesty, někde se odstraňují ohořelé stromy. "Nicméně jsou lokality, kam ještě nebylo možné pracovníky, kteří mapují škody, pustit," uvedla ministryně. Geologové zároveň kontrolují skalní masivy.

Vedle vybraných území a lesů je zakázaný v noci od 21:00 do 6:00 i vstup na otevřené turistické trasy. Opatření je preventivní a vzhledem k přetrvávajícímu suchu má omezit riziko vzniku dalšího požáru v lesích. Zákaz vstupu se nevztahuje například na zaměstnance správy parku, záchranáře nebo lidi, kteří se přes území dostávají ke svým nebo pronajatým nemovitostem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy