Nechlubím se luxusem. Berdych se hájil před fanouškem, který ho nazval bohatou celebritou

Aleš Vávra Aleš Vávra
1. 11. 2017 10:30
Tomáš Berdych už si užívá volné týdny a v teple léčí bolavá záda. Ne všem fanouškům jsou ale jeho fotografie z exotických destinací po chuti.
Ester Sátorová s manželem Tomášem Berdychem.
Ester Sátorová s manželem Tomášem Berdychem. | Foto: Instagram

Praha - Temnou stránku sociálních sítí v posledních letech pocítila většina špičkových tenistek i tenistů. Často jde o velice nevybíravé záležitosti, výhrůžky, vulgární nadávky a další brutální útoky skryté ve zdánlivé anonymitě virtuálního světa.

Někdy ale chtějí fanoušci jen vyjádřit svůj názor a být si jisti, že jej hvězdný hráč nepřehlédne. A právě to se v minulých dnech stalo na instagramovém účtu Tomáše Berdycha.

Český tenista byl kvůli zdravotním problémům nucen ukončit sezonu předčasně a logicky se v týdnech volna vydal se svou manželkou Ester Berdych-Sátorovou na dovolenou.

Tenistova aktivita na oblíbené sociální síti je tradičně poměrně vysoká, jedna z Berdychových fotek ze sluncem zalitého ostrova ale jednoho z jeho fanoušků rozčilila natolik, že se rozhodl českého hráče přestat sledovat. Navíc se neubránil nutkání tohle rozhodnutí jednatřicetiletému Čechovi oznámit.

"Upřímně, přestávám tě sledovat. Tvůj účet je stále méně a méně o tenisu a naopak víc o životě v luxusu a času stráveném mimo kurt. Ačkoli je někdy zábavné vidět jiné stránky života hráčů, tohle se zvrhlo jen v další účet bohaté celebrity. Hodně štěstí tobě i tvé ženě!" zněl vzkaz fanouška vystupujícího pod přezdívkou aiv2404.

Tenisté ve většině případů na vzkazy fanoušků vůbec nereagují, tentokrát ale netrvalo dlouho a Berdych přispěchal s odpovědí. 

"Jsem zraněný, svou sezonu jsem ukončil už dříve a teď jsem na dovolené. Jak mám tedy podle tebe dávat fotky z tenisového života, když nejsem schopen hrát?? Nebo je lepší, abych sem nic nedával následující dva měsíce?! Sbohem!!!" reagoval devatenáctý hráč světového žebříčku.

Komentující pod fotkou okamžitě tenistu podpořili a nabádali ho k tomu, aby neztrácel energii na podobné reakce vůči nespokojeným uživatelům sociálních sítí.

Berdych ale po nějakém čase napsal fanouškovi ještě jeden vzkaz. "A mimochodem, co je na tomhle obrázku 'bohatého'?? Mám šortky a klobouk, sedím v písku v přírodě. Ano, to je ten 'nejbohatší' pocit na světě," podotkl tenista s ironickým nádechem.

Fanoušek pak začal ze svého prvotně poměrně jednoznačného postoje ustupovat, zřejmě i pod tlakem ostatních příznivců, kteří ho mimo jiné nazývali "haterem" nebo "idiotem" a jeho komentář označovali za "ubohý", "závistivý" nebo "směšný".

"Lidi, já nejsem žádný hater. Ano, přestal jsem ho sledovat, ale jen proto, že mě osobně se tenhle obsah nelíbí. Ale akceptuji, že je to jeho Instagram a může si sem dávat, cokoli chce. Opravdu ho mám jako hráče rád," napsal aiv2404. A svůj vzkaz poslal i samotnému Berdychovi.

"Nejsem hater, jsem fanoušek. Pořád jsem fanouškem tvého tenisu, to je vše," prohlásil.

🌴🌴cast away 🌴🌴 tag a person you want to be with on alone island!!

Příspěvek sdílený Tomas Berdych (@tomasberdych),

 

Právě se děje

Další zprávy