Děsivé, přiznal Nadal. V Melbourne trefil holčičku do hlavy, omluvil se polibkem

av av
23. 1. 2020 14:18
Španělský tenista Rafael Nadal si ani ve druhém kole Australian Open nedělal žádné větší starosti a zničil dalšího soupeře. Přesto zažil "jeden z nejděsivějších momentů, jaké na kurtu zažil".
Rafael Nadal kontroluje podavačku míčků poté, co ji returnem trefil do hlavy. | Video: Reuters
Australian Open 2020, 2. kolo, Rafael Nadal | Foto: Reuters
Australian Open 2020, 2. kolo, Rafael Nadal | Foto: Reuters
Australian Open 2020, 2. kolo, Rafael Nadal | Foto: Reuters
Rafael Nadal, podavačka míčků, Australian Open 2020, 2. kolo | Foto: Reuters
Australian Open 2020, 2. kolo, Rafael Nadal | Foto: Reuters
Rafael Nadal, podavačka míčků, Australian Open 2020, 2. kolo | Foto: Reuters

Těsně před koncem duelu proti Argentinci Federicu Delbonisovi ale aktuální světové jedničce zatrnulo, stejně jako publiku v aréně Roda Lavera. To když Španěl ostrým forhendovým returnem zasáhl podavačku míčků přímo do hlavy.

Prvotní šok i bolest ale rychle odezněly. Už když se starostlivý Nadal k holčičce blížil, dávala mu jasně najevo, že je v úplném pořádku. Přesto se jí španělský tenista přišel omluvit a dokonce ji políbil na tvář. 

Po utkání, jež devatenáctinásobný grandslamový šampion dohrál během několika minut, ještě usmívající se ballgirl věnoval svou čelenku.

"Upřímně, docela jsem se o ni bál. Byl to jeden z nejděsivějších momentů, jaké jsem na kurtu zažil. Byla to celkem rána a letěla přímo na její hlavu. Jsem šťastný, že se nic nestalo a že to ustála. Je to hodně statečná dívka," popisoval Nadal incident v pozápasovém rozhovoru přímo na kurtu.

A pohotově zareagoval i na trochu podivný dotaz moderátora, kterého zajímalo, jestli letmý polibek na dívčinu tvář nezpůsobí problémy doma.

"Tak to asi ne. Myslím, že mé ženě na takových věcech po patnácti letech už asi moc nezáleží," rozesmál diváky a vykouzlil poněkud rozpačitý úsměv na tváři své manželky Xiscy Perellové.

Loňský finalista zatím na turnaji neztratil ani set a jeho soupeřem ve třetím kole bude krajan Pablo Carreňo-Busta.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy