Siniaková se do osmifinále v Guadalajaře nedostala, Hradecká se loučila

Aktualizováno 19. 10. 2022 23:43
Tenistka Kateřina Siniaková se do osmifinále turnaje v mexické Guadalajaře neprobojovala, Italce Martině Trevisanové podlehla 0:6, 6:4, 3:6. Osmadvacátá hráčka světa vyzve v dalším utkání Američanku Cori Gauffovou.
Kateřina Siniaková
Kateřina Siniaková | Foto: Reuters

Poslední zápas v kariéře odehrála Lucie Hradecká. Sedmatřicetiletá česká tenistka nestačila s Čan Chao-čching z Tchaj-wanu v úvodním kole čtyřhry na lotyšsko-ukrajinský pár Jelena Ostapenková, Ljudmila Kičenoková po setech 4:6, 1:6.

Šestadvacetiletá Siniaková prohrála s Trevisanovou poprvé v kariéře. Nepodařilo se jí navázat na letošní vítězství nad italskou tenistkou z Portorože, kde rodačka z Hradce Králové celý turnaj vyhrála.

Siniaková vstoupila do utkání špatně a o dva roky starší Trevisanová jí v prvním setu udělila za dvacet minut "kanára".Také ve druhé sadě prohrála česká tenistka první dvě hry, poté se jí však podařily čtyři brejky a vynutila si rozhodující set.

V něm už byla semifinalistka letošního Roland Garros Trevisanová na servisu stoprocentní. Naopak Siniaková dvakrát o podání přišla a přesně po dvou hodinách hry duel ztratila.

Hradecká oznámila plánovaný konec kariéry v Guadalajaře během nedávného turnaje Agel Open v Ostravě. Poslední duel po boku Čan Chao-čching prohrála za hodinu a čtyři minuty.

Pražská rodačka získala v kariéře 26 deblových titulů, s Andreou Sestini Hlaváčkovou triumfovala na Roland Garros (2011), US Open (2013) a získala i olympijské stříbro z Londýna (2012). O čtyři roky později s Radkem Štěpánkem slavila bronz ve smíšené čtyřhře na OH v Riu de Janeiro. Pětkrát vyhrála týmový Fed Cup.

Tenisový turnaj žen v Guadalajaře (tvrdý povrch, dotace 2,527.250 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo: Trevisanová (It.) - Siniaková (ČR) 6:0, 4:6, 6:3, Samsonovová (Rus.) - Sabalenková (2-Běl.) 6:4, 2:6, 6:2, Ostapenková (12-Lot.) - Bouchardová (Kan.) 7:5, 2:6, 6:1, Collinsová (14-USA) - Frechová (Pol.) 6:3, 6:4, Gauffová (5-USA) - Cocciarettová (It.) 7:6 (7:1), 6:3, Kalinská (Rus.) - Mertensová (Belg.) 6:4, 0:6, 7:5.

Čtyřhra - 1. kolo: Schuursová, Krawczyková (7-Niz./USA) - Martincová, Kosťuková (ČR/Ukr.) 6:3, 3:6, 10:6, Kičenoková, Ostapenková (5-Ukr./Lot.) - Hradecká, Čchan Chao-čching (ČR/Tchaj-wan) 6:4, 6:1.