Murray zdolal v Paříži Isnera a vyhrál čtvrtý turnaj za sebou. Letos už vydělal 260 milionů

6. 11. 2016 18:32
Andy Murray vyhrál čtvrtý turnaj v řadě. Britský tenista, který se v pondělí stane novou světovou jedničkou porazil v pařížském finále Johna Isnera ve třech setech. Za vítězství Murray inkasoval bonus 20 milionů korun. Celkem si již letos vydělal téměř 260 milionů.
Andy Murray s pohárem za vítězství na turnaji v Paříži
Andy Murray s pohárem za vítězství na turnaji v Paříži | Foto: Reuters

Paříž - Tenista Andy Murray vyhrál na okruhu ATP čtvrtý turnaj za sebou. Brit, který se v pondělí poprvé objeví na prvním místě světového žebříčku, zdolal ve finále v Paříži Američana Johna Isnera 6:3, 6:7, 6:4.

"Pro mne to byla neskutečná cesta až na vrchol. Ale že jsem teď opravdu na prvním místě žebříčku, za to musím poděkovat i svému týmu a rodině, bez nichž bych to nedokázal," řekl svěřenec Ivana Lendla.

Devětadvacetiletý Murray letos triumfoval poosmé a v kariéře už má na kontě 43 titulů. Za poslední měsíc vyhrál dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný grandslamový šampion turnaje v Pekingu, Šanghaji, Vídni a Paříži, naposledy prohrál na začátku září ve čtvrtfinále US Open.

V pátečním čtvrtfinále ve francouzské metropoli Murray zastavil Tomáše Berdycha na cestě za Turnajem mistrů, v sobotu si pak zajistil vytoužený post světové jedničky. Do finále prošel bez boje po odstoupení zraněného Milose Raonice z Kanady. V čele pořadí ATP Tour Murray vystřídá Srba Novaka Djokoviče, jenž tenisu kraloval od července 2014.

"Chci si to hlavně užít a radovat se z nového postavení. Může to být jen na týden. Za týden na Turnaji mistrů o post jedničky můžu zase přijít a třeba už se tam nikdy nedostanu," řekl Murray.

Proti dvoumetrovému Isnerovi nastoupil Murray poosmé a udržel stoprocentní úspěšnost. Američan vzdoroval téměř dvě a půl hodiny, nastřílel 18 es a druhý set získal v tie-breaku, ale v desáté hře třetí sady přišel podruhé v zápase o servis a prohrál.

Murray v utkání odvrátil všech šest brejkbolů a za vítězství získal téměř 750.000 eur (přes 20 milionů korun). Letos si vydělal už bezmála 11 milionů dolarů, v této bilanci jen těsně zaostává za Djokovičem.

Pařížský turnaj Masters vyhrál Murray poprvé, loni podlehl ve finále Djokovičovi. Pozici světové jedničky bude přespříští týden hájit na Turnaji mistrů v Londýně, který také dosud nevyhrál.