Murray se vrátil na kurty deblovým titulem, Lopez má v Londýně double

23. 6. 2019 21:33
Španělský tenista Feliciano López porazil ve finále turnaje v Londýně Francouze Gillese Simona 6:2, 6:7, 7:6 a ziskem titulu v 37 letech napodobil o měsíc a půl staršího vrstevníka Rogera Federera, který dnes triumfoval v Halle. Poté López ještě ovládl čtyřhru společně s Britem Andym Murraym, jenž tak prožil ideální comeback k tenisu po pětiměsíční pauze.
Feliciano Lopez and Britain's Andy Murray
Feliciano Lopez and Britain's Andy Murray | Foto: Reuters

López se letos naplno věnoval své nové funkci ředitele turnaje v Madridu, což se projevilo na jeho postavení v žebříčku. Z jedenácti zápasů, k nimž nastoupil, vyhrál jen tři a vypadl z první stovky. Ke startu v hlavní soutěži potřeboval divokou kartu, tu ale využil naplno a znovu si upevnil postavení nejstaršího vítěze londýnského turnaje. Nejstarším vítězem už byl při svém prvním vítězství v roce 2017.

Ve finále svou nenasazených hráčů dnes měl vítězství na dosah už ve druhém setu, v tie-breaku si ale o tři roky mladší Simon nakonec vynutil třetí sadu. Ta došla rovněž do zkrácené hry, tentokrát ale López uspěl a zíkal sedmý titul v kariéře. Zisk titulu na divokou kartu naposledy v Londýně slavil před dvaceti lety Američan Pete Sampras.

Po finále dvouhry ještě López absolvoval duel o titul ve čtyřhře po boku domácí hvězdy Murrayho. Dvaatřicetiletý Brit se v Londýně vrátil k tenisu po operaci kyčle a společně s Lópezem dokráčel až k titulu. Ve finále López s Murraym porazili 7:6, 5:7, 10:5 americko-britský pár Rajeev Ram, Joe Salisbury.

Trojnásobný grandslamový vítěz Murray si po druhé operaci kyčle pochvaluje, že je bez bolesti, ale kvůli velkému manku zatím hodlá hrát pouze čtyřhru. Deblový titul před Londýnem naposledy získal v roce 2011 v Tokiu s bratrem Jamiem.

Tenisový turnaj mužů v Londýně (tráva, dotace 2,219.150 eur):

Dvouhra - finále:

F. López (Šp.) - Simon (Fr.) 6:2, 6:7 (4:7), 7:6 (7:2).

Čtyřhra - finále:

F. López, A. Murray (Šp./Brit.) - Ram, Salisbury (USA/Brit.) 7:6 (8:6), 5:7, 10:5.