Místy to bylo herecké představení, rýpla si Siniaková po postupu do kulhající Američanky

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
3. 7. 2018 6:10
Česká tenistka zvládla podivné chování Coco Vandewegheové a postoupila do druhého kola Wimbledonu.
Kateřina Siniková
Kateřina Siniková | Foto: Reuters

Londýn (od našeho zvláštního zpravodaje) - Chrlila české nadávky, schovávala rudé oči do ručníku a divoce gestikulovala směrem k trenérským místům. Pro Kateřinu Siniakovou byl pondělní postup do druhého kola Wimbledonu hodně emotivní a hodně vydřený.

K rozproudění vášní ve třísetové bitvě pomohla také Američanka Coco Vandewegheová, která si v první sadě poranila kotník, nechala se ošetřovat a pro dvaadvacetiletou Češku se stala trochu nečitelnou. 

"Určitě to byl náročný zápas. Když se nechala ošetřit, byl ještě těžší. Viděla jsem, že ji noha trápila. Jsem ráda, že jsem to otočila," prohlásila Siniaková.

Světová šestnáctka totiž i přes zranění vyhrála první sadu v tiebreaku, ale při každém špatném úderu vždy naznačovala, jak ji noha bolí, odkulhala zpátky na pozici, a jednou dokonce při dobíhání znovu klopýtla, spadla pod síť a dlouho se nezvedala.

"Snažila jsem se na to nemyslet a hrát to svoje. Zkoušela mě tím rozhodit. Když potřebovala, zabrala. Když jsem zkoušela kraťasy a snažila se ji rozběhat, bylo to pro ni jednodušší. Něco s kotníkem má, ale možná předvedla i trochu herecký výkon," myslí si Siniaková.

Hradecká rodačka se pak herně zvedla a především díky skvělému servisu zápas otočila. Mezi výměnami si po vlastních minelách ale dál neodpouštěla salvu nadávek. 

"Už je pro mě typický. Postupně se to snad bude zlepšovat. Ne že by mi to nějak bralo síly, to naopak potřebuju svoje pocity vyventilovat. Nabudím se tím. Ale samozřejmě má všechno svoje meze. Když se přestávám kontrolovat, dobré to není," kaje se.

Na druhou stranu už kolem sebe prý slyšela i to, že když je bez emocí, vypadá na kurtu ještě hůř než s nervy nadranc.

"Že vypadám jako tělo bez duše. Řekla jsem si, že nemá cenu se nevztekat. Že tohle prostě jsem já. Nevím, co si vybrat. Důležité je, že vyhrávám. Chtělo by to ten body language nějak ustálit, ale pryč je hranice, kdy bych se to mohla odnaučit. Teď záleží, jak na sebe budu striktní a jak se mi to bude dařit," dodává. 

I když třeba neodstraní ze své hry emoce, ráda by se zbavila alespoň nadávek. V rozhodující sadě proti Vandewegheové takhle po jednom pokaženém kraťasu vrhla na svého otce Dmitrije Siniakova na trenérské sedačce pološílený pohled s větou: "Ježiši, já jsem ale taková krá…"

"Tátův názor na tohle? Není to nejlepší. Vítězstvím jsem to trochu napravila. Pracuju na tom. Všichni ví, že ta slova v návalu emocí nemyslím vážně. Ale stejně se sama po zápase necítím dobře. Nemělo by se to stávat," ví moc dobře.

Teď už se ale musí soustředit na druhé kolo, ve kterém narazí na Tunisanku Ons Džabúrovou. "Každý zápas je tady těžký. Zatím jsem ji vždycky porazila. Tráva je specifická. Ona hraje čopy, rychle. Musím se připravit a zkoncentrovat." 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy