Málem vyšoupla Hingisovou z Turnaje mistryň. Strýcová prožívá životní sezonu

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
13. 10. 2016 6:00
Daří se jí ve dvouhře i čtyřhře, přivezla si medaili z olympijských her a dostala se do první dvacítky žebříčku. Těžko by česká tenistka Barbora Strýcová hledala lepší sezonu ve své bohaté kariéře, i ona sama ji vidí jako životní. Není proto divu, že ji kapitán Petr Pála nominoval do letošního Finále FedCupu.
Sania Mirzaová a Barbora Strýcová
Sania Mirzaová a Barbora Strýcová | Foto: Reuters

Čeká vás druhé finále Fed Cupu za sebou, ale tentokrát ve Francii, co od toho čekáte?

Těším se. Bude to těžký zápas, vzhledem k tomu, že hraje Mladenovicová s Garciaovou. Budou těžké singly i debl. Zkušenosti z finále máme, myslím si, že to je hratelné. Vidím to padesát na padesát.

Máte za sebou asijskou šňůru, na které jste hrála dvouhru i čtyřhru, jak jste na tom fyzicky?

Celá asijská Tour byla náročná, protože jsem hrála i debla a v nich až do konce, kromě toho posledního turnaje. Jsem za to ale ráda, že to bylo tak úspěšné. Jsem docela unavená, tolik zápasů jsem v žádné sezoně nikdy nehrála. Člověk si na to musí zvyknout.

Je těžké se na závěr sezony ještě namotivovat?

Teď trénuju na to, abych hrála dobře v Moskvě a kvalifikovala se na turnaj do Ču-chaje. To je příjemné nucení se. Pro mě je to velká výzva se tam dostat. Proto jsem taky odhlásila Linec, aby mi zbyly síly na to, se kvalifikovat a pak tam případně něco uhrát.

Sledujete žebříček, kolik pro postup na "turnaj šampionek" potřebujete bodů?

Potřebuju hrát dobrý tenis. Jinak nevím, kolik bodů. Trenér Tomáš Krupa to ví, ale já se na to nesoustředím, akorát by mě to znervózňovalo. Prostě se budu snažit uhrát co nejlepší výsledek. 

Moc nechybělo a kvalifikovala jste se na Turnaj mistryň v deblu spolu se Saniou Mirzaovou, která už ale měla účast jistou po boku Martiny Hingisové. Existovala varianta, že byste v Singapuru hrály spolu, kdyby se vám podařilo se kvalifikovat?

Skončily jsme jedenácté v pořadí po čtyřech turnajích, což je podle mého hodně dobré. Kdyby se nám povedl i Peking, tak bychom se kvalifikovaly. A kdybychom se kvalifikovaly, tak bychom hrály spolu. Protože kvalifikovat se po pěti turnajích, to by si zasloužilo tu účast.

Je tedy pro vás spolupráce s Mirzaovou zatím nad očekávání?

Velmi. Začaly jsme vítězstvím v Cincinnati, což je obrovský turnaj, a porazily jsme tam výborné týmy. Celkově se to povedlo výborně. Uvidíme, jak to bude dál.

Mirzaová je z Indie, druhé nejlidnatější země, vnímáte zvýšený zájem fanoušků?

Pravda, má to své výhody. Na Instagramu jsem hned získala spoustu nových followerů. Vždycky když jsme vyhrály turnaj, tak Sanie říkám, že budu mít o tisíc víc. (smích)

Je to pro vás životní sezona?

Asi ano. Když to shrnu, odehrála jsem nejvíc zápasů v kariéře, celkově to byl nejstabilnější rok, neměla jsem výkyvy. Hodně mi pomohl trenér Tomáš Krupa, který mě bičuje od rána do večera, ale je to potřeba a tím se lepším.

 

Právě se děje

před 23 minutami

EU uvalila sankce na čtyři Rusy kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské činitele kvůli uvěznění opozičníka Alexeje Navalného a potlačování protestů. Je mezi nimi generální prokurátor či hlavní vyšetřovatel. Sankce v úterý uvalily na několik Rusů a podniků i Spojené státy.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Jaromír Nohavica chystá sérii koncertů pro ženy

Písničkář Jaromír Nohavica u příležitosti Mezinárodního dne žen chystá sérii sedmi on-line koncertů pro ženy. Všechny skladby bude hrát na přání, a to od od 8. do 14. března vždy od 19 hodin. Audiopřenos si zájemci mohou zapnout na jeho webu. "Písničkových přání přišlo opravdu hodně, a tak z původně jediného plánovaného Koncertu k Mezinárodnímu dni žen nakonec vznikl Mezinárodní týden žen," vysvětluje Nohavica. První koncert příští pondělí 8. března sestaví z 20 nejčastěji objednávaných písní. V následujících šesti večerech zazní dalších 120 skladeb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy