Kvitová čeká na nezvyklé antuce wimbledonský tenis. Proti Görgesové to bude i o nervech

ČTK ČTK
20. 4. 2018 16:01
Semifinálový duel s Němkami rozehraje Petra Kvitová proti Julií Görgesové. V prvních zápasech se jí obvykle daří.
Petra Kvitová a Julia Görgesová
Petra Kvitová a Julia Görgesová | Foto: ČTK

Stuttgart - Pokud Petra Kvitová hraje ve Fed Cupu v úvodní dvouhře, většinou český tenisový tým vyhrává. A dvojnásobná vítězka Wimbledonu doufá, že stejně dopadne i semifinále v Německu.

Dnes pětinásobné fedcupové šampionce při losu na stuttgartské radnici nevyšel tip, ale splnilo se jí přání. "Ráno jsem říkala, že budu hrát druhá, ale chci hrát první," řekla Kvitová. V sobotu v poledne tak na antuce v hale nastoupí proti Julii Görgesové. "Jsem ráda, že začínám, a doufám, že to vyjde jako naposledy," uvedla.

Naposledy to tak bylo v únorovém prvním kole se Švýcarskem. Platilo to ale také třeba ve finále 2014 právě s Němkami. Vlastně ve všech devíti zápasech, v kterých v soutěži nastoupila jako první. Pokaždé dokázala vyhrát a Česko potom slavilo v osmi případech triumf.

Se světovou jedenáctkou Görgesovou ale čeká osmadvacetiletou Kvitovou náročný souboj. Sice má s o rok starší soupeřkou pozitivní bilanci 4:1, letos nad ní vyhrála dvakrát a zdolala ji i ve Fed Cupu (2012), ale Görgesová je ve formě.

Minulý týden hrála na americké antuce v Charlestonu finále a má už titul z Aucklandu. "Předpokládám, že si bude věřit a bude se snažit tvořit hru z forhendu. Výborně podává, takže bude přínosné dát hodně returnů do kurtu," řekla Kvitová.

Antuka v Porsche Areně je položená na betonu a má nezvyklé vlastnosti. Míče po úderech sklouzávají a hraje se rychleji než obvykle. "Myslím, že jo. Hodně to letí. Míče jsou taky rychlé, takže kdo zahraje dobrou délku s razancí, tak ten si sebere bod," podotkla Kvitová, že tak trochu očekává "wimbledonský" tenis.

Svěřenkyně trenéra Jiřího Vaňka se pokusí navázat na letošní výhry z Petrohradu a Dauhá, kde Görgesová při vedení Kvitové zápas skrečovala. "V Petrohradu jsme hrály obě výborně po všech stránkách a i já jsem to nakonec ocenila. Zkusím uplatnit nějaké poznatky, ale je to Fed Cup a nervy budou hrát velkou roli," řekla Kvitová.

Na zápas se Kvitová dnes rozehrála v tréninku s Karolínou Plíškovou. "Obě jsme hrály slušně," pochvalovala si přípravu se světovou šestkou, esovou "královnou" na okruhu WTA z posledních dvou let. "Bylo to dobré právě i kvůli servisu. Cítila jsem se dobře, to je důležité. Přijde mi, že se to tady každým dnem zlepšuje," uvedla Kvitová.

V neděli případně nastoupí proti Angelique Kerberové. S bývalou světovou jedničkou má vyrovnanou bilanci 5:5 a většinou spolu hrály třísetové bitvy. "Letos se hodně zvedla a přibližuje se svému maximu z doby, kdy vyhrála dva grandslamy. Výborně se hýbe, hodně toho vrátí a hraje rovný placky, což zrovna na tomhle povrchu může být účinné, protože míče hodně sjíždí," řekla Kvitová o Kerberové.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Ústavní soud odmítl stížnost zdravotní sestry Marešové, žádala vyšší odškodnění od TV Nova

Ústavní soud odmítl stížnost zdravotní sestry Věry Marešové ve sporu o odškodnění s TV Nova. Za informování televize o jejím případu vysoudila 1,2 milionu korun, nárokovala desetkrát vyšší sumu. Dovolání Marešové loni zamítl Nejvyšší soud. Důvod k zásahu nenašli ani ústavní soudci, jak je patrné z usnesení v databázi soudu.

"Zadostiučinění přiznané stěžovatelce není očividně nepřiměřené jí způsobené újmě," stojí v usnesení.

Marešová čelila obžalobě z vražd šesti pacientů v rumburské nemocnici. Státní zástupce požadoval doživotí. Soudy ji pravomocně osvobodily. Některá média v mezičase informovala o Marešové, aniž dostatečně respektovala presumpci neviny, případně používala expresivní či bulvární jazyk. Zdravotní sestra pak některé mediální domy zažalovala.

Žaloba na TV Nova se týkala desítek reportáží z let 2014 až 2016. Obvodní soud pro Prahu 5 přiznal Marešové milion korun, Městský soud v Praze odškodnění zvýšil na 1,2 milionu. Zadostiučinění není zjevně nepřiměřeně nízké, rozhodl loni Nejvyšší soud, podle kterého justice správně zohlednila judikaturu v oblasti ochrany osobnosti, ale také odškodnění přiznané zdravotní sestře ve sporech s jinými mediálními domy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy