Kerberová rozdrtila Strýcovou. V Dubaji neuspěla ani Šafářová

Aktualizováno 20. 2. 2018 19:12
Barbora Strýcová potvrdila, že na německou soupeřku dlouhodobě neumí. Prohrála s ní sedmé z dosavadních osmi utkání.
Barbora Strýcová.
Barbora Strýcová. | Foto: Reuters

Dubaj - Deblové spoluhráčky Barbora Strýcová a Lucie Šafářová skončily ve dvouhře v Dubaji shodně v prvním kole. Strýcová prohrála s šestou nasazenou tenistkou Angelique Kerberovou z Německa 2:6, 1:6 a Šafářové podlehla 3:6, 5:7 turnajové pětce Caroline Garciaové z Francie.

Předloňská finalistka Strýcová sice vstoupila do utkání dobře a po proměněném brejkbolu se ujala vedení, poté ale ztratila dvakrát za sebou servis a Kerberová získala náskok 3:1. Druhý set už byl jasnou záležitostí německé favoritky, která si za pouhých 59 minut připsala sedmé vítězství v osmi zápasech se českou soupeřkou.

Šafářová v úvodním setu ztratila hned své první podání a Garciaová se ujala vedení 3:0, které bez potíží udržela. Ve druhé sadě srovnala česká tenistka s Francouzkou krok a po ztrátě servisu za stavu 3:3 dokázala vzápětí vyrovnat. Podání pak ale neudržela znovu za stavu 5:5 a Kerberová rozhodla.

Soupeřku pro druhé kolo už zná Karolína Plíšková. Pátá hráčka světa a finalistka turnaje z roku 2015 nastoupí proti Carle Suárezové. Se španělskou tenistkou, která si v prvním kole poradila dvakrát 6:2 s Sofyou Žukovou z Ruska, má zatím po šesti zápasech vyrovnanou bilanci.

V Dubaji původně měla startovat také šampionka z roku 2013 Petra Kvitová, která se však po zisku titulů na předchozích turnajích v Petrohradu a Dauhá kvůli zdravotním potížím odhlásila.

Výsledky tenisového turnaje žen v Dubaji

Dvouhra - 1. kolo:

Garciaová (5-Fr.) - Šafářová (ČR) 6:3, 7:5, Kerberová (6-Něm.) - Strýcová (ČR) 6:2, 6:1, Erraniová (It.) - Curenková (Ukr.) 6:4, 6:3.

Čtyřhra - 1. kolo:

Chan Jüng-žan, Sestini Hlaváčková (2-Tchaj-wan/ČR) - N. Kičenoková, Anastasia Rodionovová (Ukr./Austr.) 6:3, 6:1.